Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Vražedné sklony

„Pak mu dovolila, aby s ní šel na kolej, pro kterou měla hloupou přezdívku – říkala jí Ceckárna a Liam netušil proč. Prošli vestibulem, jako vystřiženým z filmů o Harrym Potterovi, kolem několika nafoukaných chlápků – prý to byli vrátní -, kteří se na Liama dívali spatra, jako by byl něco, do čeho šlápli, a nakonec vešli do její ložnice.“ 

Dlouho mi kniha Vražedné sklony ležela ve čtečce a čekala na přečtení. Po tom, co jsem si ji tedy otevřela, nestačila jsem se divit. Napínavé, sice lehce předvídatelné a milovníci thrillerů a psychologických románů přijdou na kloub téměř všemu a téměř hned, ale i tak je to čtení, které vás bude bavit. 

Pokud máte rádi a vyhledáváte příběhy, které jsou postaveny na tajnostech a překvapeních mezi těmi nejbližšími, mezi rodinnými příslušníky, tak Vražedné sklony bude tím pravým čtením pro vás. 
Hlavní hrdinka žije s partnerem, ale její život nezná nikdo jiný, než ona sama a její rodiče. Ač je tak nějak už předurčeno, že manžel by měl vědět všechno a být tím nejdůležitějším, v jejich životě je to trochu jinak. A to byl právě ten kámen úrazu, začít odhalovat něco, co by člověk měl vědět od začátku, obzvlášť, když je to tak ožehavé téma, to není dobré, ani pro jednoho z těch dvou… 

Vražedné sklony„Z toho setkání jsem byl celé dopoledne jako na jehlách. Jak jsem už říkal, s agresivním rodičem jsem nejednal poprvé, ale na tomhle bylo něco, z čeho mi doslova běhal mráz po zádech. Šlo o ten náznak úsměvu – jako by do budoucna zvažoval činy, které mu na rozdíl ode mě přinesou velké potěšení.“ 

Těžko říct, jestli už mám tolik načteno, že jsem odhalila pointu mnohem dříve, než se v příběhu objevila, nebo jestli je to tak průhledné, ale i přesto mi to nevadilo a vyprávění jsem si užila až do samotného konce. Protože ten konec – konec jako takový – tak to jsem opravdu nečekala a jsem ráda, že mě něco i překvapilo, když jsem tomu už přestávala věřit. 

Ono jde totiž i o to, že autorka jednoznačně rozlišuje v charakterech postav, kdo je dobrý, kdo špatný, kdo na vás bude působit jako ten, co něco skrývá a kdo bude totálně v háji, protože neví, která bije. To je možná trochu škoda, protože kdyby to nebylo tak okaté, možná by člověk dokázal trochu tápat a ještě více se ponořit do tohoto psychologického dramatu. Ovšem nebojte se, i tak věřím tomu, že se při čtení knihy Vražedné sklony nudit nebudete. 

Autorka umí psát čtivě. Zbytečně nic nenatahuje a jde rovnou k věci. Což je velkou výhodou, protože poté na vás celý příběh bude působit, jako by se odvíjel velkou rychlostí a tím pádem máte pocit, že jej musíte číst a číst, aby vám neutekl. Pokud holdujete psychologickým románům, s kapkou napětí a obrovským tajemstvím, tak si Vražedné sklony nenechte utéct. 

Hodnocení: 80 % 

 

Název knihy Vražedné sklony
AutorCass Greenová
ŽánrThriller
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2022
Počet stran312
ISBN978-80-249-4759-4
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz

 

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)