Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Výjimečný klubový koncert Chinaski v Herálci

Výjimečný klubový koncert Chinaski v HerálciPřední česká kapela Chinaski odstartovala po vydání alba Rockfield úspěšné tažení napříč republikou, jež přineslo vyprodané sály, sportovní haly a účinkování v hlavních časech těch největších domácích festivalů. A na závěr roku si kromě několika zimních stadionů připravila malé překvapení. Tím je jediný klubový koncert v tomto období, a to v sobotu 21. listopadu 2015 v kulturním domě Herálec u Žďáru nad Sázavou.

Sobotní koncert je prvním po jejich návratu z turné po Austrálii a kapela jej pojala jako „warm-up“ před takovými výzvami jako vítkovická či brněnská aréna. Fanoušci si tak budou moci užít velký koncert v intimním klubovém prostředí. Mimochodem Chinaski patří k pravidelným interpretům, kteří se do oblíbeného klubu na Vysočině vracejí. Jejich první koncert se zde odehrál před šestnácti lety a odstartoval novodobou éru heráleckých koncertů těch největších domácích hvězd.

Album Rockfield vyšlo v říjnu loňského roku a přineslo bodující singly v domácích hitparádách i na youtube jako Víno nebo Každý ráno. Chinaski tak navázali na úspěchy předchozích alb, tentokrát ovšem využili služeb zahraničních studií a novozélandského producenta, což se podepsalo na celkovém soundu písní. Tento krok se ukázal jako správný, fanoušci i odborná veřejnost hodnotí desku velice pozitivně. Na koncertu v Herálci ale kapela jistě zahraje i starší a osvědčené hity. Návštěvníci se mohou kromě novinek těšit na písně Stejně jako já, 1. Signální, Klára, Zadarmo nebo 1982 a mnoho dalších.

Vstup do kulturního domu Herálec v sobotu 21.11. bude umožněn po sedmé hodině, koncert začne kolem deváté. Poslední vstupenky jsou k dispozici v síti ticketstream a nebo v lokálních předprodejích za 390 Kč. Vše naznačuje tomu, že koncert bude vyprodaný v předprodeji, tedy na místě již vstupenky k dostání zřejmě nebudou. Na akci je zajištěný autobusový svoz ze širokého okolí, více informací naleznete na stránkách www.kdheralec.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.