Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Vypsaná fiXa zve na festival PODOLFEST – již tento pátek

PODOLFEST

Již tento pátek 26. června 2015 od 19:00 hodin zazní první tóny festivalu PODOLFEST. Vystoupí Vypsaná fiXa, Xavier Baumaxa, OTK, Dukla Vozovna a Herbert Enistein.

Festival PODOLFEST je jedním ze dvou letních festivalů, kde je pardubická Vypsaná fiXa spolupořadatelem. „Podolfest byl před lety nápadem našeho bubeníka Pítrse, který ho uvedl v život. Je to menší lokální festival, ale velkého významu,“ říká o jednodenním festivalu ve vesnici Vápenný Podol v Pardubickém kraji frontman Vypsané fiXy Márdi.

Kapela samotná má k tomuto místu svůj vztah. Jednak tu má chalupu bubeník Pítrs, vznikla zde řada písní Vypsané fiXy a zároveň i hudba k filmu Čtyři slunce. Je zde krásné prostředí geoparku Železné hory, kam návštěvníci PODOLFESTU mohou vyrazit následující den po festivalu. Cílů je zde hodně. Nedaleká Sečská přehrada, zříceniny hradů Oheb nebo Lichnice, dá se vydat po stopách zmizelé železnice, která ještě nedávno do Vápenného Podolu vedla. Vše je možné absolvovat jak na kole, tak pěšky. Další z možností pro návštěvníky festivalu je návštěva místního muzea kytar Jolana. Vstupné do muzea budou opět vybírat členové Vypsané fiXy. Stanování je pro návštěvníky festivalu zdarma na přilehlé louce a mezi občerstvením opět nebude chybět vyhlášená Podolská klobása.

Vápenný Podol je po Pardubicích můj druhý domov. Mám to tady rád a před lety mě napadlo, že bych tady mohl uspořádat malý, příjemný festival. V poslední době mi přijde, že i tyto malé akce jsou hodně důležité a vytváří nekonkurující protipól větším akcím. Velké plus taky je, že si to užiju od začátku až do konce a domů to mám dvě stě metrů,“ říká o festivalu jeho zakladatel Pítrs.

Podol je legendární flek. Nejdřív jsem sem jezdil s rodiči lyžovat, pak jsem se seznámil s Pítrsem a my tady spravovali plot v rámci brigády, kterou nám dal jeho táta. Pak jsme sem jezdili pařit a soustředit se s kapelou, vymysleli jsme tu hudbu k filmu Čtyři slunce a teď se tu koná tenhle již kultovní festival. Jestli to půjde takhle dál, tak až budeme důchodci, bude z toho české Glastonbury,“ dodává ještě se smíchem Márdi.

 

Vápenný Podol

 


Festival PODOLFEST

Termín konání: 26. června 2015
Místo konání: Vápenný Podol
Začátek: 19:00
Vstupné: pouze na místě akce – 150 Kč

Účinkují: Vypsaná fiXa, Xavier Baumaxa, OTK, Dukla Vozovna a Herbert Einstein

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/1398340017141994/ 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.