Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Seznamte se s Jackem Reacherem

recenze audioknihy Jack Reacher: Jatka

Audioknihy  mám moc rád. Poslouchám je každodenně, hlavně v autě, protože trávím hodně času za volantem a „mluvené slovo“ je mi dobrým společníkem na cestách.

Poslední kniha, kterou jsem takhle „přečetl“  byla prvotina britského spisovatele žijícího v USA Lee Childa: Jack Reacher – JATKA.

Pokud máte rádi příběhy , které mají spád, napětí, překvapení  a v hlavní roli sympaťáka,  pak tato audiokniha vydavatelství  OneHotBook je přesně to, co hledáte.

Jack Reacher JatkaS touto audioknihou  získáváte více než 15 mluvených hodin  strhujícího příběhu, jehož interpretace se geniálně chopil Vasil Fridrich. Tohoto 42letého absolventa DAMU jsem až do poslechu této knihy neznal  a musím s uznáním říci, že příběh v jeho podání  byl pro mě dokonalým zážitkem. Jeho tón hlasu přidal hlavnímu hrdinovi ještě větší charisma. Dialogy mezi postavami jsou srozumitelné, jasně rozpoznatelné. Když ho posloucháte, cítíte emoce postav , napětí, přirozeně vás vtáhne do děje a přitom nepřehrává.

Hudební motivy vybrané pro rozdělení kapitol a přechod v dějové linii neruší a výborně doplňují atmosféru vyprávění.

Samotný příběh je vyprávěn z pohledu  Jacka Reachera, vysloužilého vojáka a vyšetřovatele.

Jack Reacher je 36letý téměř dvoumetrový chlap se šlachovitou postavou, s modrýma očima, chlapským sebevědomím a se speciálním vojenským výcvikem, který po propuštění z armády cestuje bez cíle „velmi nalehko“ po Státech.

Náhodou se dostane do městečka Margrave. Když si vychutnává po dlouhé cestě snídani v místním bufetu, je však z ničeho nic zatčen místní policii za vraždu. Někdo to na něj chce hodit? Proč? Co je za tím? A co s tím? A vraždy přibývají. A… začíná příběh, který si určitě chcete doposlechnout až do konce.

Spojením  příběhu Jacka Reachera a herce Vasila Fridricha, vydavatelství  OneHotBook namíchalo koktejl, který vám bude chutnat, který vás osvěží a budete se těšit na další.

Přeji vám příjemnou zábavu u poslechu této audioknihy.

 

Autor:

Lee Child (*1954)

Britský autor akčních thrillerů, vlastním jménem Jim Grant, tvoří pod pseudonymem. Přestože neměl v úmyslu se věnovat advokátní praxi, začal v roce 1974 studovat práva na Univerzitě v Sheffieldu. Po dokončení univerzity pracoval v komerční televizi. Později byl jako programový ředitel přijat do manchesterské televize Granada, která je součástí britské televizní sítě ITV. Pro Granadu pracoval od roku 1977 do roku 1995. Když v rámci firemní restrukturalizace propuštěn pro nadbytečnost, rozhodl se psát romány ve stylu amerických thrillerů, jež jsou podle něj „tou nejčistší formou zábavy“. Jeho první román o Jacku Reacherovi Jatka získal cenu Anthony v kategorii Nejlepší první román. O Jackovi Reacherovi zatím vyšlo česky v nakladatelství BB art 20 knih. V roce 2012 byl jeho román Výstřel (9. v řadě) převeden na filmová plátna pod názvem Jack Reacher: Poslední výstřels Tomem Cruisem v hlavní roli. Roku 2016 na snímek navazuje další adaptace s podtitulem Nevracej se, která zpracovává události ze stejnojmenné 18. části knižní série.
 
Vasil FridrichÚčinkující:

Vasil Fridrich (* 1976)

Absolvoval DAMU, během studia také účinkoval v divadelním spolku Kašpar a v divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 1995 se stal členem CD 94 v Divadle v Celetné. Po skončení studií získal angažmá ve Švandově divadle, v letech 2002–2005 působil ve Středočeském divadle Kladno. V současné době působí v Městských divadlech pražských. Zahrál si například ve dvoudílném televizním filmu Metanol (2018) nebo ve snímcích Hodinový manžel (2014), Kobry a užovky (2015), Teorie tygra (2016) či v seriálu Svět pod hlavou (2017). 

 

 

 

 

Název audioknihy Jack Reacher: Jatka
AutorLee Child
InterpretVasil Fridrich
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka15 hodin 42 minut
EAN8594169481661
  
Nákup audioknihy www.onehotbook.cz

 

Jack Reacher Jatka

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

autor: Martin Burkoň

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.