Waif a Vodotěsná kočka v Hrbaté koze

waif_vodotesnakockaMáte-li rádi pop a rock, pak by vás mohl zajímat koncert kapel Waif (http://bandzone.cz/waif) a Vodotěsná kočka (http://bandzone.cz/vodotesnakocka) v Pardubicích v Hrbaté koze. Kapely se setkávají 25. února 2012 ve 20 hodin zhruba po půl roce, kdy společně okupovaly podium chrudimské Agory. Vstup je 50Kč.

Každý, kdo má co dočinění s hudbou v Pardubickém kraji, už někdy o těchto kapelách slyšel. Waif vznikl na podzim roku 2000. První koncert odehráli v březnu 2001 jako předskokani skupiny Robson. V následujících letech se obměnilo složení a nastala delší hrací pauza. Vloni Waif ohlásil svůj návrat na místní hudební scénu ve složení Pavel Kouba (kytara, zpěv), Petr Málek (kytary), Michal Švanda (basa) a Pája Mokrý (bicí).

Není náhoda, že Waif hraje s po(p)unkrockovou Vodotěsnou kočkou, která se zrodila někdy v roce 2007. Zakladatelem Kočky byl Honza Štyndl a bývalý basák Waif Afro. Ten přivedl do kapely Koubiče a Páju. Časem se kapela obměnila na současné 3 členy: Jan Štyndl (kytara, zpěv), Tomáš Drahoš (basa) a Pája Mokrý (bicí). Vodotěsnou kočku jste v poslední době mohli slyšet například v Leťáku (v Agoře) nebo ve Žluťáku. V sobotu 4.2. zahraje unplugged v chrudimské čajovně Luna.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.