Waters z Pink Floyd opět v Praze prorazí The Wall

Waters z Pink Floyd opět v Praze prorazí The WallRoger Waters na rok 2013 ohlásil triumfální návrat do Evropy s mistrovským dílem, kterým zaujme nejen sluch, zrak ale i emotivní centra v mozku. Velkolepé podívané The Wall Live se příznivci budou moci zúčastnit i v pražské O2 Aréně, a to 7. srpna 2013.

Roger Waters, spoluzakladatel a hlavní skladatel progresivní klasické skupiny Pink Floyd, oznámil návrat historické produkce „The Wall” do Evropy v roce 2013. Jeho zvukové a vizuální dílo o odcizení a proměně bude předvedeno ve svém plném rozsahu, představí kapelu s plným počtem hudebníků a nejmodernější produkci. Představení „The Wall” bylo už živě odehráno v rámci 192 koncertů po celém světě pro více než 3,3 milionu fanoušků, což představuje jedno z nejúspěšnějších turné v historii rocku.

Turné v roce 2013 se skládá z 18 open-air /stadiónových koncertů a zahrnuje taková legendární místa jako jsou berlínský Olympijský stadión, Olympijský stadión v Římě, amsterdamská Aréna). Právě pro tyto velké otevřené stadióny navrhl Roger Waters novou scénu, která přiblíží představení všem fanouškům, ať už se nacházejí na stadionu kdekoliv, a která činí produkci v těchto velkých prostorách ještě víc strhující.

Roger Waters, foto: (c) 2011 Jaromír Zajda Zajíček - FotoZajda.czRoger Waters říká: „Jsem velmi rád, že The Wall opět představíme v Evropě. Bude to pro nás všechny velká zábava. Celou show jsem přepracoval pro koncerty na velkých otevřených stadiónech. Je to opravdu dobré. Bude to ještě dojemnější, poutavější, dramatičtější a napínavější. Musel jsem vymyslet celou věc právě pro takové stadiony. Před čtyřiceti lety by takhle široká zeď na stadionech představena být nemohla. Nemohli jsme tehdy zaplnit prostor emocionálně, hudebně i divadelně vyhovujícím způsobem. Technologie se ale změnila. Nyní již můžeme.

V roce 2010 Waters poprvé po letech znovu uvedl legendární představení „The Wall” s využitím moderních technologií a speciální efektů, které nadchly diváky po celém světě v rámci bezpočtu vyprodaných představení včetně rekordních 9 vyprodaných koncertů na stadionu River Plate v argentinském Buenos Aires. Deska „The Wall” zůstává jedním z nejvlivnějších alb v historii hudebních nahrávek s velkým vlivem na pop kulturu a mnoho generací hudebních fanoušků.

Před rokem 2010 bylo představení „The Wall” příliš gigantické na to, aby se dalo přenést na turné, ale moderní arény a pokroky v technologiích toto dilema vyřešily. Waters tuto show aktualizoval tak, aby se shodovala s úžasnou divadelní podívanou, kterou The Wall bezpochyby byla, čímž umožnil dalším generacím, aby se inspirovaly touto velkolepou úchvatnou vizuální podívanou. Původní produkce The Wall z roku 1980 se představila v celém svém rozsahu naživo pouze v rámci 29 koncertů během turné Pink Floyd téhož roku a jednou v Berlíně na oslavu pádu Berlínské zdi.

Waters z Pink Floyd opět v Praze prorazí The Wall

 

Datum: středa 7. srpna 2013 od 20:15
Místo: O2 arena, Praha
Pořadatel: LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o.
Cena: Stání u pódia: 2 490 Kč, Stání: 1 790 Kč, 1. patro sezení –
Platinum: 2 990 Kč, O2 patro – 4. podlaží – Gold: 2 190 Kč
Waters z Pink Floyd opět v Praze prorazí The Wall 

 

Více na www.livenation.cz.

Waters z Pink Floyd opět v Praze prorazí The Wall

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.