#WORKYinNYC – Díl 04 – Taková větší Matějská

#WORKYinNYC - Díl 04 - Taková větší MatějskáUž když jsem si tenhle svůj NYC trip plánoval, tak v tom počasí hrálo také svou roli. Na pátek vycházelo hezké počasí, tak jsem si naplánoval ho strávit na Coney Islandu. Po probuzení, snídani a pravidelné dávce juice následoval přesun metrem až na konečnou linky F. Kde jinde se v New Yorku koupat, než v Atlanstském oceánu. A co víc, na CI je jeden z největších lunaparků na světě. To mi přece nemohlo uniknout.

#WORKYinNYC - Díl 04 - Taková větší MatějskáNež se lunapark otevřel naobědval jsem se v Nathan’s Famous, který má více než stoletou tradici a každoročně pořádá soutěž v pojídání hot dogů, na což upozorňovala velká cedule s odpočtem. Nechyběl ani relax na krásné, čisté, písečné pláži a již zmíněné koupání v Atlantickém oceánu.

Ve 12 AM, kdy park otevíral své brány, jsem si koupil Ride All Day Wristband (49$). To znamená neomezené jízdy na čemkoliv. Narazil jsem akorát u motokár, na které mě pustili jen jednou. To ale ničemu nevadilo, protože byly stejně pomalé. Další omezení, které “celodenní” náramek má, je, že není celodenní. Platí pouze 4 hodiny. To mně také nevadí, protože už po 3 hodinách mám dost. A navíc se ukázalo, že návštěva hned po otevření byla ta správná volba, protože ke konci mého času se už začaly tvořit fronty u jednotlivých atrakcí. Během doby v parku jsem několikrát navštívil všechny horské dráhy včetně Thunderbolt i Cyclone z roku 1927.

#WORKYinNYC - Díl 04 - Taková větší MatějskáZ Lunaparku je to kousek do Newyorského akvária, tak mé kroky vedly tam i s ohledem na páteční vstupné zdarma. Možná právě proto se opět nevyhnu frontě. Od menších akvárií k velké nádrži s žraloky včetně půlhodinové tulení show se přesouvám zpět na pláž, kde si ještě chvíli užívám sluníčka a oceánským vln.
Z mého denního plánu to pro dnešek bylo vše. Ale domů se mi ještě nechtělo, tak jedu zpět na Manhattan.

Konkrétně na Time Square užít si ruch pátečního večera. Také pokračuji v honbě za nejlepším hamburgerem New Yorku. Hlad zaháním v nenápadném fast foodu Steak ‘n Shake a prohlašuji jejich třípatrový slaninový burger za předčasného vítěze. A nesmí chybět ani zastávka v HIMYM baru. Dnes dotažená do dokonalosti. Dal jsem se do řeči s barmanem a jedno nevinné pivo se zvrhlo v solidní degustaci všech 12 druhů co tu mají. A jako bonus jsem konečně začal chápat baseball, díky skvělému komentátorskému týmu kolem mě na baru.

#WORKYinNYC - Díl 04 - Taková větší MatějskáOdcházelo se mi těžko, ale zítra je taky den. Cestou na metro jsem to vzal přes Time Square, abych se opravdu přesvědčil, že New York je město, které nikdy nespí. Kdo by taky pod náporem tolika světel spal.

Na Time Square narazíte na ledacos. Zhruba v polovině náměstí narazíte na postavičky z nejrůznějších animovaných filmů, Marvelovských komixů nebo třeba partu děvčat, která se se zájemci vyfotí nahoře bez. Pokud za to pochopitelně zaplatí.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.