#WORKYinNYC – Díl 05 – Shopping

#WORKYinNYC - Díl 05 - ShoppingUž podle předpovědi počasí, která na dnešek hlásila zataženo, to nabádalo k tomu se někam zavřít. Tím pádem jsem ve svém plánovaném programu vyhradil sobotu návštěvě jednoho z mnoha outletových center. The Mills Jersey Gardens se nachází v New Jersey, kam se dá pohodlně dostat autobusem 111 nebo 115. Tak jsem se po snídani vydal metrem do Port Authority Bus Terminal, odkud odjíždí linka Jersey Garden.

Nádraží je to vcelku rozlehlé, ale pokud se budete držet správných cedulí, tak nemůžete zabloudit. Mým prvním cílem byla pokladna, kde jsem si za 14$ pořídil zpáteční jízdenku. U okénka jednoduše řeknete, že chcete jet do Jersey Garden. Když se vás pokladní zeptá v jaký čas, tak logicky odpovíte, že ten nejbližší. S lístkem pak zamíříte na nástupiště 223, opět je to hezky značené. Nezalekněte se fronty, i tohle je jistá turistická atrakce. Kdybyste se náhodou do autobusu nevešli, tak nesmutněte a nepanikařte, za 15 minut přijede další.

Mně se podařilo stihnout můj autobus a z okénka jsem mohl pozorovat asi 10 nešťastníků s velkými kufry (až jsem si říkal, že můj batůžek jim musí být pro smích), kteří si musejí počkat na další.

Zhruba po půl hodině cesty (záleží na dopravě) zastavujeme u outletu. A právě zde slyším první česky mluvící kolegy. Kde jinde, než na levných nákupech, se dá na Čechy narazit.

Obrovský dvoupatrový komplex, kterým The Mills Jersey Gardens je, skrývá obchody všech možných značek oblečení, bot i šperků. Dají se tu sehnat celkem solidní kusy za rozumnou cenu od značek jako Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Nike a mnoho dalších. Ale stejně tak se tyto věci dají pořídit v centru, jak jsem se již přesvědčil. Nicméně i zde utrácím nějakou tu korunu za košile Calvin Klein a po výborném obědě v Applebees s Guinessem za 6$! mířím zpět na Manhattan o něco dříve.

#WORKYinNYC - Díl 05 - ShoppingPo návratu na Port Authority usedám v prvním nejbližším baru a jdu si užít finále ligy mistrů následované zápasem baseballu domácích NY Mets. Jakmile to skončí, využiji sobotní nabídku prohlídky Guggenhaimova muzea zdarma. Budova je zvenčí zajímavější než uvnitř. Tedy milovníci umění tu budou v sedmém nebi, ale já raději volím návrat do centra.

Po solidní procházce a výběru dobrého baru usedám opět k dobře natočenému Guinessu v Characters baru a než úplně zamířím domů, zaženu chuť na sladké v Dunkin’ Donuts. Má první návštěva byla odměněna donutem zdarma.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.