Pátek, 29.9.2023
Cestování a výletyVolný čas

#WORKYinNYC – Díl 06 – 260 metrů nad New Yorkem

#WORKYinNYC - Díl 06 - 260 metrů nad New YorkemHned po ránu se na mně začíná se projevovat únava z těch bezmála 100 km v nohách. I plán na nedělní den byl poněkud volnější, tak není důvod vstávat příliš brzo. Po snídani v 10 hodin jsem vyrazil metrem do centra. Tentokrát jsem zvolil jinou trasu, aby mi metro nezevšednělo.

#WORKYinNYC - Díl 06 - 260 metrů nad New YorkemHned po výstupu z metra jsem se ocitl u Chrysler Building, další ikony Manhattanu. Nejen, že špička tohoto mrakodrapu je ikonická, ale jedná se o první mrakodrap, který překonal výšku Eiffelovy věže a v současnosti je pátým nejvyšším v NY. Od něho jsem se vydal přes 5th Avenue k Rockefeller Cener, kde je další z vyhlídek na New York.

Myslel jsem si, že mě po Empire State Building nic nepřekvapí. Omyl. Tenhle pohled na New York byl daleko hezčí. Navíc tu nebylo tolik turistů, jako na ESB, tak jsem se vyhnul jakýmkoliv frontám. Jen samotná jízda výtahem nahoru je zážitek. Když koukáte přes prosklený strop na světélkující tunel, kterým jedete, tak vám nevadí ani zaléhání uší. Dolů nespěchám a užívám si výhled na každou stranu NY.

Až po hodině vstřebávání zážitku zamířím zpět na zem. Vydám se kolem sousední budovy Radio City Music Hall až do katedrály Sv. Patrika, kde mám štěstí na zrovna probíhající mši. Když pokračuji po 5. Ave, zastaví mě policejní barikáda. Můj chytrý telefon mě upozorňuje na jakousi Israel Parade a po chvilce to vidím na vlastní oči. Spousty mužů v jarmulkách a žen křepčících s vlajkami jejich země mě nutí vzít to jinudy.

“Hotel Plaza, nejelengantnější hotel v celém New Yorku,…”. Ano dorazil jsem k slavnému hotelu Plaza, který si zahrál roli ve filmu Sám doma 2. Ovšem, kdyby ho člověk neznal z televize, tak o něho ani nezavadí. Jdete si takhle dál po 5. Avenue, nalevo i napravo od vás mrakodrapy a mezi tím vším železobetonem narazíte na něco unikátního. Jednoduše vypadající skleněnou krychli, na které září výrazným světlem nakousnuté jablko. Ano, řeč je o Apple Store.

#WORKYinNYC - Díl 06 - 260 metrů nad New YorkemPo jeho povinné prohlídce zamířím přes řeku, tedy přesněji přes půl řeky, na Roosveltův ostrov. Odtud je totiž krásný výhled na Manhattan včetně třetího nejznámějšího newyorského mostu – Queensboro bridge.

Pak pokračuji metrem dál do čtvrti Bushwick, kde je mé přechodné bydliště. Plán na dnešní den byl naplněn, tak ho zakončuji menší procházkou po okolí a protože po chvíli začalo pršet, tak mi nezbývá nic jiného, než zamířit domů a nabrat síly na zítřejší den.

Popis fotografie – Výhled z Top of The Rock na Lower Manhattan – v pozadí Empire State Building, One World Trade Center i Statue of Liberty.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.