World Cup – předhled vzestupů a pádů

Mistrovství světa ve fotbale se již blíží ke konci, a proto neuškodí si zopakovat ty nejdůležitější a nejzajímavější momenty z dosavadního průběhu šampionátu. Kdo nečekaně vypadl? A kdo naopak hrál nad očekávání? Kdo byl největší bojovník, a kdo padal jako podzimní úroda jablek? To vše si řekneme!

Fotbaloví velikáni na hraně postupu

Hned po skupinové fázi mohli balit kufry dva obrovští favorité na výhru. Nakonec balil kufry jenom jeden. Stalo se tak po senzačním vypadnutí Německa ze šampionátu. Němci v prvním zápase prohráli 0:1 s Mexikem, a jejich výkon byl tristní. V následujícím zápase Německo slavilo šťastnou výhru na Švédskem, kdy se dokázalo v samotném závěru ujmout vedení 2:1, a všichni si mysleli, že se Německo dostatečně poučilo, a že v následujícím zápase s absolutním outsiderem skupiny neprohraje. Vše se ovšem změnilo během posledního zápasu. Německo potupně prohrálo s Jižní Koreou 0:2 a jelo domů. Je nutné říct, že Jižní Korea může za tento výsledek poděkovat svému brankáři, který dokázal udržet nulu. Na veřejnost přitom prosakovaly informace o nesouladu v týmu, které se dost možná na výsledku podepsaly. A jeden z velkých favoritů byl venku.

Druhý tým, který měl dle předpovědí velkou šanci na zisk titulu, utekl hrobníkovi z lopaty. Argentina začala turnaj dost nečekaně, a to remízou 1:1 se severským trpaslíkem z Islandu. Bylo vidět, že Argentina není ve své kůži. V dalším zápase si Messi a spol. nedokázali poradit s výborně hrajícím Chorvatskem, a prohráli 0:3. V Argentině se o tom mluvilo jako o naprostém fiasku. Naštěstí pro Argentinu byl vývoj skupiny k jihoameričanům přívětivý, a tak dostali možnost zahrát si s bojovnou Nigérií přímý zápas o postup. Zde si až v samotném závěru dokázali argentinci urvat hubené vítězství 2:1. A díky tomu se podívali do osmifinále.

To (zatím) nejlepší z finálového pavouka

Jedním z nejočekávanějších utkání osmifinále byl dozajista zápas Argentiny proti Francii. které bylo jednou z nejlepších podívaných na celém šampionátu. Sedmigólovou přestřelku nakonec opanovala Francie, v jejichž řadách řádil teprve devatenáctiletý střelec Kylian Mbappé. Dalším utkáním, ze kterého se stalo pořádné drama byl zápas Belgie s Japonskem. Jasný outsider z Japonska totiž ještě dvacet jedna minut před koncem vedlo 2:0. Trenér Belgie ale prokázal, že má absolutní přehled o hře, a poslal do hry Fellainiho s Chadlim, kteří měli posléze velkou zásluhu na otočení zápasu, které v nastaveném čase dokonal právě Chadli. Následující zápas byl poněkud šokující, protože domácí tým porazil výběr Španělska. Nikdo to nečekal, a o to více se potom v Rusku slavilo. Dalším velice očekávaným utkáním byl zápas Brazílie s Belgií. Ten ovládli hvězdy z Belgického království a po napínavé bitvě postoupily do semifinále.

Hrdina a padavka

Největší srdce ukázal nigerijský záložník a kapitán John Obi Mikel, který je bývalým hráčem Chelsea, a v současnosti působí v Číně. Tomu čtyři hodiny před třetím zápasem základní skupiny proti Argentině zavolal neznámý člověk, že unesl jeho otce a požaduje výkupné. John Obi Mikel zažil velice těžkou situaci, ale rozhodl se jít kvůli všem fanouškům do zápasu naplno, aniž by cokoliv řekl trenérovi nebo týmu, aby nekazil náladu. Jeho otec je nyní díky nigerijské policii již v bezpečí. Tyto informace přines The Guardian. Velký respekt pro Mikela, který prokázal, jak moc fotbal miluje.

Největší padavka turnaje bude dozajista Neymar, který si z Mistrovství světa udělal místy divadelní představení. Všichni vědí, že je to skvělý fotbalista, o tom není pochyb, ale bez jeho směšných pádů by se fotbalový svět dozajista obešel. Užijte si kompilaci jeho pádů.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.