Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Z Petrohradu přes Karélii až na Solovecké ostrovy

V pátek 18. ledna 2019 se můžete ve Vodních zdrojích Chrudim vydat s Naděždou Gutzerovou na cestu z Petrohradu až na Solovecké ostrovy v Bílém moři.

Na úvod se zastavíme v Petrohradu a seznámíme se s několika zajímavými místy, které běžně nenajdete v turistickém průvodci. Pak se vydáme vlakem do autonomní Karelské republiky, jejíž původní obyvatelé Karelové, ale  i  Vepsové či  Sámové jsou zapsáni v Červené knize národů Ruské federace. Seznámíme se nejen se  životem dnešních obyvatel Karélie, ale i o přírodě a historických zajímavostech. Strávíme  nějaký čas u jezera Šuozero, sjedeme říčku Leťňaja a pak se vydáme lodí částečně po Bělomorkanálu, ale  především po Bílém moři až na Solovecké ostrovy. Navštívíme Solovecký klášter, který se stal  jedním z prvních táborů nucených prací, které jsou často označovány jako gulagy.  Dozvíme  se, jak se dnes  žije na Solovkách  a podíváme se i do místní botanické zahrady. Cestou zpět se zastavíme ještě na ostrovech Kuzovy. 

Přednáška začíná v 18:00, vstupné je 40,- (děti zdarma).

Další informace a rezervace míst na tel. 723 004 397 nebo na gutzer@centrum.cz.

 

Kdy  pátek 18. ledna 2019
Kde Chrudim, Vodní zdroje

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz