Za školou s Hurvínkem

Za školou s HurvínkemU příležitosti zahájení nového školního roku pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v neděli 4. září 2016 zábavné odpoledne nejen pro děti nazvané “Za školou s Hurvínkem”. Jeho součástí budou krátká divadelní představení v podání herců Divadla Spejbla a Hurvínka, tematická prohlídka muzejní expozice s úkoly nebo oblíbený výtvarný workshop.

Postavička Hurvínka, který společně se Spejblem tvoří nejslavnější českou loutkovou dvojici, oslavila v letošním roce devadesáté výročí svého narození. Při této příležitosti otevřelo chrudimské Muzeum loutkářských kultur dvě výstavy věnované oslavenci a pořádá množství doprovodných akcí. V neděli 4. září od 14 do 18 hodin budou zejména dětští návštěvníci muzea moci rozptýlit chmury z opětovného začátku školních povinností právě s oblíbeným hrdinou, o kterém je známo, že si ze školy nebo otcovské autority často a rád nepokrytě tropí žerty. Herci Divadla Spejbla a Hurvínka vystoupí v MLK s pásmem tří krátkých představení ve 14.00, 14.45 a 15.30. Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem v muzeu prosíme zájemce o představení o včasnou rezervaci na telefonním čísle 469 620 310.

Součástí zábavného odpoledne bude rovněž tematická prohlídka expozice Muzea loutkářských kultur se zábavnými úkoly i oblíbený výtvarný workshop. Vedle toho budou vyhlášení vítězové prázdninové cestovatelské soutěže “Vezměte Hurvínka na dovolenou”, jejíž hlavní cenou jsou vstupenky na představení Spejbla a Hurvínka na jejich domovské scéně v Praze. Vítěz bude vedle toho moci navštívit i zákulisí divadla a setkat se s oblíbenými hrdiny osobně.

Přijďte přivítat Spejbla a Hurvínka po prázdninách v Chrudimi a užít si příjemné odpoledne s nádechem babího léta! Vstup na akci “Za školou s Hurvínkem” je zdarma, návštěvník hradí pouze běžné vstupné.

Za školou s Hurvínkem

Další informace o Muzeu loutkářských kultur najdete na www.puppets.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.