Zářijová PEVNOST povstává z písku starověkých arén

PEVNOST 9/2016Přiznejte se, že jste se přes léto váleli v písku? Na nějaké pláži? Aha! Třeba v Itálii nebo Řecku? No, tak v nové Pevnosti si pořádně posvítíme na ty, kteří brali válení se v písku ne jako oddych, ale doslova smrtelně vážně – byli to gladiátoři antického světa.

Náš redakční historik Míla Linc měl radost, i když přiznal, že sám by v aréně vydržel s klikou tak pět vteřin. Do kin se totiž na svém spřežení řítí Ben Hur a my mu na vozík přikládáme i pořádnou nálož informací o slavných historických velkofilmech a seriálech. A hned nabídneme i odlehčení, protože zpátky v kinech je i žijící klasik Steven Spielberg. Podíváme se na jeho nejslavnější kousky a pak nalákáme na novinku Obr Dobr, která je navíc podle knihy našeho oblíbence Roalda Dahla! No a vrací se i svět čarodějů a mudlů ve Fantastických zvířatech a kde je najít… Ale největší filmovou láskou jsme zahořeli k seriálu Stranger Things z produkce Netflixu – to musíte vidět, prostě musíte! Tahle retro pecka je už teď kult.

Stejně jako série Krvavé pohraničí Vladimíra Šlechty, která jde v románu Kukaččí mláďata do velkého – a jak jinak než krvavého – finále. Těsně před finišem je i legendární komiksový Lucifer, kterému se podíváme pořádně na zoubek – stejně jako jeho seriálové adaptaci. Třeba při tom využijete něco postřehů skvělého Dana Černého, který pokračuje ve svých radách začínajícím komiksovým tvůrcům a jako bonus servíruje druhý chod superhrdiny Matracmana (jsou tam zombie kočky! Zombie kočky, povídám!!!).

V sekci konspiračních teorií jsme se podívali na zoubek Američanům a jejich (ne)přistání na Měsíci a jakou roli v tom sehrál Mars. Z řad temných bohů přichází od večírku s padlými gladiátory Hádés a milec davů Verbal se vyznává ze své lásky ke Conanovi, což si nemůžete nechat ujít. V Geekzóně jsme se ohlédli za skvělou Bitvou pěti armád, nechali se nalákat na muzikál 2116 podle Raye Bradburyho a rozloučili se skvělým projektem Prach a broky za bambilión.

Přinášíme pochopitelně také nálož recenzí všeho druhu. Knihy? Mraky. Komiksy? Velekopy. Videohry a deskovky? Nepočítaně… plus s bonusem v podobě ohlédnutí za prvním českým vítězem slavné ceny Spiel des Jahres!

Tahle Pevnost se prostě z písku starověkých arén pozvedla v plné síle, a aniž bychom vám to chtěli podsouvat, tak palec nahoru je na místě, ne že ne!

 

PEVNOST 8/2016 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.