Čtvrtek, 22.2.2024
Chrudim

Zasílání aktuálních informací prostřednictví SMS zpráv

SMS InfokanálSlužba SMS InfoKanál rozšiřuje svůj záběr v Chrudimi, občané celého města budou informováni také o haváriích vody nebo uzavírkách silnic

Město Chrudim ve spolupráci s Vodárenskou společností Chrudim a. s. a Technickými službami Chrudim 2000 s. r. o. rozšířilo službu  informování obyvatel města pomocí SMS. 

Občané mají nyní možnost dostávat včasné informace například o plánovaných odstávkách vody a vzniklých haváriích, uzavírkách při blokovém čištění ulic nebo uzavírkách a dopravních omezeních při větších rekonstrukcích ulic.

“Díky SMS můžeme informovat obyvatele Chrudimi efektivněji, a předejít tak komplikacím, které například díky uzavírkám a blokovému čištění mohou vyvstat. Také pro případ náhlého ohrožení všech obyvatel města máme v rukou nástroj, kterým můžeme rychle a efektivně informovat naše obyvatele,” říká starosta města Jan Čechlovský.

“Naším cílem je zajistit včasné informace našim odběratelům, a v co největší míře tak zamezit možným komplikacím. V SMS vidíme jednoduchý nástroj, jak tohoto cíle dosáhnout,” dodává generální ředitel Vodárenské společnosti Chrudim, a. s. Ing. Roman Pešek.

Město Chrudim již v roce 2007 zavedlo pro občany žijící v oblastech ohrožených záplavami na sídlišti Na Šancích a v oblasti okolo řeky Chrudimky systém varovných SMS. Obyvatelé těchto oblastí v případě ohrožení obdrží přímo na mobil varovnou SMS zprávu.
Město Chrudim se nyní ve spolupráci s Vodárenskou společností Chrudim, a.s. a Technickými službami Chrudim 2000 s.r.o., rozhodlo zkvalitnit život ve městě rozšířením této služby o informování obyvatel celého města.

“SMS InfoKanál pomáhá v běžných situacích, které všichni známe. Jsme naštvaní, když nemůžeme zaparkovat, protože jsme nevěděli o blokovém čištění, zmeškáme důležitou schůzku, protože na výjezdu z města je uzavírka, ženeme se pro balenou vodu v případě havárie – zbytečně, když po návratu voda teče,” říká Jana Mertová, výkonná ředitelka společnosti INFOKANÁL s.r.o.

“Starostové a krizová řízení jsou díky naší službě připravení na nenadálou situaci, kdy je nutno rychle informovat všechny obyvatele. Každým dnem odchází ve městech a obcích, kde SMS InfoKanál provozujeme, několik zpráv o nenadálých situacích,” dodává Jana Mertová.

Důležité informace si občané Chrudimi zajistí zaregistrováním – zasláním jedné registrační SMS na číslo služby SMS InfoKanálu města Chrudim: 469 657 111 ve tvaru 

IK CHRUDIM REG JMENO PRIJMENI CHRUDIM NAZEV ULICE

příklad: IK CHRUDIM REG STANISLAV OKURKA CHRUDIM ZAHRADNICKA, u zaslané SMS není rozhodující velikost písmen, ale dodržení mezer mezi slovy. Zpráva je zpoplatněna dle tarifu operátora, služba je pro obyvatele města zcela zdarma. Veškeré náklady hradí město a spolupracující obchodní společnosti.

Případné další informace získáte na www.chrudim-city.cz, nebo na tel. číslech 469 657 660 nebo 469 657 661.
 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.