Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Magie je duet s vesmírem

Být čarodějkou znamená žít ve svém osobním mýtu…i když víte, že si ho vytváříte samy.“ Amanda se čarodějkou nenarodila. Její cesta k magii byla velmi trnitá, stála ji mnoho úsilí, a překonání nejednoho vlastního stínu. Žádný dopis z Bradavické školy čar a kouzel jí nepřišel, ale přesto si ji čarodějné umění našlo. Vypráví čtenáři svůj příběh o nelehkém dětství a dospívání, popisuje traumatické zážitky, které na ni měly neblahý vliv. Vzorem v oblasti spirituality pro ni byla její matka, která byla součástí severokalifornské čarodějnické tradice Reclaiming. jenže nedokázala využít veškerý svůj potenciál. Právě na základě prožitých negativních událostí Amanda vysvětluje, jak důležité je pro ženu, potažmo budoucí čarodějku, sestoupit do vlastního podsvětí a vypořádat se s tím, co tam na ni čeká. „Každý máme své vlastní monstrum a své vlastní podsvětí. Aby se novicka stala čarodějkou, musí se s tímto monstrem střetnout a vrátit se na svět nahoře silnější a moudřejší.“

Zasvěcená - Paměti čarodějkyPopisované události vedly v životě Amandy k psychickým problémům, experimentování s drogami i s vlastní sexualitou. S postupem času zjistila, že dokáže vnímat duchy a duše věcí a lidí. „Magie je posun ve vnímání.“ Amanda často cestovala a šla tam, kam ji radila její intuice. Když po něčem ze srdce toužila, vysílala své prosby k vesmíru, a ten ji nejednou vyslyšel. Vyprávění o svých vztazích a spirituálním vývoji prokládá mýtickými příběhy dávných civilizací a spojuje je s událostmi v životě ženy. Je silnou odpůrkyní kapitalismu a přetrvávajících patriarchálních struktur ve společnosti. Chce bojovat za utlačované ženy a vybízí k nalezení své duchovní podstaty. V závěru svého vyprávění sdílí, jaké to je poprvé pracovat jako čarodějka a nabízet své služby. Dále také jaké jsou otázky, s nimiž za ní lidé přicházejí a jakým způsobem vede obřady.

Jak sama autorka zmiňuje, toto dílo je směsicí pamětí, mytologie, manifestu, teorie, vizí a snů. Ač s ní v některých názorech nemusíme souhlasit, měly bychom se nad jejím poselstvím zamyslet a zeptat se sami sebe, jak dobře známe své vlastní nitro. Tato kniha je pro každou ženu, která chce rozvíjet svou spiritualitu nebo se dozvědět o současné čarodějnické praxi a spojit se se svou vnitřní bohyní.

 

 

Název knihy Zasvěcená: Paměti čarodějky
AutorAmanda Yates García
Žánr Literatura světová, Biografie a memoáry
  
Nakladatelství Jota
Rok vydání2021
Počet stran296
ISBN978-80-7565-865-4
  
Nákup knihy www.jota.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Jota


Nakladatelství JOTA si vydobylo za dobu své existence na českém trhu pevnou a stabilní pozici. Ročně vydává kolem osmdesáti novinkových titulů a desítky dotisků úspěšných knih. Jota vydává knihy v několika edičních řadách. Jednoznačně nejpestřejší výběr najdete mezi kvalitní beletrií a cenami ověnčené překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny. Výjimečné tituly najdete také v edici Populárně naučná literatura. Zcela unikátní pozici má Nakladatelství JOTA na poli cestopisné literatury.

Mezi bestsellery nakladatelství patří dětské knihy ze série o Doktoru Proktorovi od slavného norského spisovatele Joa Nesbøho, manuál k „jinému“ rodičovství Líný rodič, televizní Simpsonovi, kultovní série Mládí v hajzlu, světově nejslavnější kuchařka Umění francouzské kuchyně, legendy cestopisné literatury Miloslav Stingl, Hanzelka a Zikmund nebo turistické průvodce prestižní řady Rough Guides.

www.jota.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Karolína Hanzlová

"Se svobodou, knihami, květinami a měsícem, kdo by nebyl šťastný?" Oscar Wilde