Zeleň do naší obce

Výsadba stromůDíky Nadaci Partnerství máte nyní možnost obohatit svou obci novou zelení. Zkrášlete své okolí společně se svými sousedy, přáteli nebo dětmi ze základní školy. Výsadba stromů pomůže zlepšit kvalitu prostředí a zároveň povzbudí společenský život. Na nákup sazenic stromů a keřů můžete od Nadace Partnerství získat grant ve výši až 30 tisíc korun. O nadační příspěvek na podzimní výsadbu stromů mohou žádat obce, školy, občanská sdružení a další organizace až do 21. srpna 2013, kdy je uzávěrka.

„Snažíme se povzbudit obyvatele různých věkových skupin, aby udělali něco pro své životní prostředí. Proto by měli všichni, kdo chtějí získat grant, naplánovat výsadbu tak, aby se do ní mohla zapojit široká veřejnost,“ vysvětluje Ivana Adámková. Neméně důležitá je podle ní také volba vhodných druhů dřevin. V našich podmínkách se nejlépe daří domácím druhům – lípám, dubům nebo javorům. Tradiční jsou také aleje ovocných stromů. Žadatelé o nadační příspěvek by se měli naopak vyhnout nepůvodním druhům, mezi něž patří například túje, akáty či stříbrné smrky. Jejich výsadbu totiž nadace nepodporuje.

Děti vysazují stromyNadace Partnerství ve spolupráci  MAKRO Cash & Carry již letos na jaře na výsadbu rozdělila více než 150 tisíc korun. Díky nim se podařilo vysadit stromy a keře na sedmi místech republiky. Z převážné části se jednalo o aleje tvořené ovocnými druhy stromů, po nichž je v posledních letech největší poptávka. „Na podzimní sázení stromů chceme rozdělit více než dvojnásobné množství peněz než na jaře. Výsadby můžeme finančně podpořit díky přispění společnosti Reda, běžců Prague International Marathon a dalším individuálním dárcům, za jejichž přízeň děkujeme,“ dodává v závěru Adéla Badáňová z Nadace Partnerství.

Další informace jsou pro zájemce dostupné na www.nadacepartnerstvi.cz v sekci zaměřené na granty.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.