Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Zemřela zpěvačka Whitney Houston

Whitney HoustonV předvečer udílení cen Grammy zemřela zpěvačka Whitney Houston – bylo jí 48 let. Patřila mezi největší popové hvězdy, závěr její kariéry ale poznamenalo užívání drog. Tělo objevil zpěvaččin osobní strážce v pokoji hotelu Hilton v Beverly Hills v Los Angeles. Policie prohlásila Whitney Houston za mrtvou v 3:55 (00:55 SEČ).

“Byla identifikována přáteli, rodinou a kolegy, kteří s ní byli v hotelu. Policie vyloučila cizí zavinění a příčiny smrti dále vyšetřuje,” konstatoval poručík policejního oddělení v Beverly Hills Mark Rosen. Média spekulují, že příčinou zpěvaččiny smrti byly drogy. 
Whitney Houston naposledy vystoupila ve čtvrtek v Los Angeles. Nikdo na ní prý nepozoroval žádné problémy a očekávalo se, že se dnes zúčastní ceremoniálu předávání cen Grammy.

Ona sama byla držitelkou šesti ocenění v podobě malých gramofonů. Většinu cen Grammy obdržela v druhé polovině devadesátých let minulého století. 

Od poloviny osmdesátých do konce devadesátých let patřila Houston k nejprodávanějším zpěvačkám. Vydala sedm studiových alb. 

Jejím největším úspěchem bylo účinkování ve filmu Osobní strážce po boku Kevina Costnera v roce 1992. Z tohoto filmu pochází pravděpodobně její nejslavnější píseň I Will Always Love You. 

V roce 2007 ukončila bolestné manželství se zpěvákem Bobby Brownem. Její kariéru ale ničilo i časté užívání alkoholu a drog. 

Whitney Houston prošla několika odvykacími kúrami, naposledy loni. Jedním z důvodů byl i připravovaný filmový muzikál Sparkle, který vypráví příběh inspirovaný kariérou slavného dívčího tria The Supremes. Ve filmu ztvárnila jednu z vedlejších rolí. 

zdroj: Český rozhlas

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.