Zima, nástrahy přírody a řada úkolů prověří „Kelty“

Železný kelt logoPřemýšleli jste někdy o tom, jak asi vypadal den lovce v době našich předků? Jaké útrapy a nástrahy mohly čekat na člena kmene Bójů na území dnešních Čech a Moravy v době laténské?

Představa, že obyčejný lovec musel svou kořist stopovat i desítky kilometrů, ulovit ji a pak odnést zpátky do svého hradiště, je dnes nepředstavitelná. A co teprve, když si spletl stopy zvěře, ty ho zavlekly do léčky ukuté lstivými Římany a musel se s nimi vypořádat. Rozdělat oheň, opatřit si stravu, vyrobit cokoliv z prostředků, jež jsou po ruce, snášet chlad, nebát se a mít plno sil. To vše, a vlastně ještě mnohem více, musel mít člověk pravěku.

Akce Železný Kelt/ka se koná v Zemi Keltů již po druhé a letos se uskuteční v sobotu 22.2. 2020. Na účastníky závodu čeká několik překážek a těžkých úkolů na trasa čítající kolem třiceti pěti kilometrů, nebude to snadné a v loňském roce ne všichni klání dokončili. Jedná se o tvrdou zkoušku každého z účastníků. Akce je určena pro jednotlivce, stejně jako dvojice, zúčastnit se je možné v dobovém oblečení, ale také v moderním vybavení. Pro letošní ročník je určen limitní počet účastníků a to padesát.

Registrovat se je možné do 15. února 2020 na mailu: jiri.kalat@tresviae.cz, pak již jen na místě.

Více informací zde: www.facebook.com/events nebo zemekeltu.cz/zelezny-kelt-ka-2020.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz