Život ve věčné tmě

V pátek 19. října 2018 začíná nový cyklus cestopisných přednášek ve Vodních zdrojích Chrudim. Tentokrát nás zavede do podzemí. Začneme jeskyněmi a propastmi na Balkáně a skončíme ve skalním labyrintu Poseidon v Adršpašsko-teplických skalách, který je nejdelším podzemním systémem u nás. Průvodcem bude speleolog a entomolog Roman Mlejnek, který představí práci jeskyňářů, živé fosilie a také záhadné jevy, které jsou z jeskyní známy.  

Z balkánských lokalit stojí za zmínku zdolání a prozkoumání propasti Patkov Gušt v chorvatském Velebitu, která je druhou nejhlubší vertikální propastí na světě. Představí také svojí knihu Cesta slepých brouků, což je psychologický román, který se v prostředí balkánských jeskyní odehrává. Inspirací k napsání tohoto románu byl autorův desetidenní pobyt v absolutní tmě v podzemí.   Závěr přednášky bude krátce věnován labyrintu Poseidon, který autor prozkoumal a zmapoval,  a také o něm připravil stejnojmenný film, který získal Cenu diváka na Mezinárodním festivalu horolezeckých filmů v roce 2011.

Více na www.podzemnisystemposeidon.cz. Kniha i DVD budou k dostání na místě.

Přednáška začíná v 18:00. Vstupné 40 Kč, děti zdarma. Další informace a rezervace na: gutzer@centrum.cz nebo 723 004 397.
Akce se koná díky finanční podpoře Města Chrudim a Pardubického kraje.

 

Kdy pátek 19. října 2018 v 18 hodin
Kde Chrudim – Vodní zdroje

 

Poseidon

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz