Zlomené srdce

Není tomu tak dávno, co jsem četla novinku od Tima Weavera: Němé oběti a než jsem stačila vstřebat více než pětiset stránkovou knihu, máme tu další novinku z pera mého jednoho z nejoblíbenějších současných autorů. No a zatímco já budu publikovat teprve sedmý díl ze série Davida Rakera, specialisty na hledání pohřešovaných osob, v Americe se již mohou kochat dílem sedmým s názvem I am missing. Doufám, že nás Mystery Press nenechá dlouho čekat a osmý díl vydá stejně rychle jako tyto dva.

David Raker se stále ještě úplně nezotavil po posledním případě, díky kterému se ocitl nejednou na pokraji smrti. Navíc je jediný, jenž zná pravdu o bývalém detektivovi Metropolitní policie – Colmu Healym. David se nestačí ještě ani rozkoukat a již se nevědomky hrne do dalšího, mnohem více nebezpečného případu.

Případ Lyndy Korinové je již od úplného začátku podivný. Bývalá – dnes již více než šedesátiletá – herečka jednoho krásného anglického dne doslova vypařila. Vyhlídkový bod Stoke Point je vyhledávaným místem místních i zatoulaných turistů. Lynda Korinová nebyla výjimkou, ale na rozdíl od ostatních se z místa už nikdy nevrátila. Slehla se po ní zem. Na parkovišti po ní zbylo jen auto s doklady a mobilním telefonem. Klíče od auta byly nedaleko pohozené v trávě a na stromě vyryté místo jejího vyrůstání. Calhoun.

David Raker nemá před sebou lehký úkol. Nikdo jak se zdá o Lyndě nic neví a Raker nemá žádné tušení kde začít, ani co je příčinou jejího zmizení. Trochu světla do případu vznese nevlastní sestra přenádherné herečky, jenž si vzpomene na několik málo střípků z jejího života.

Raker se rozhodne sledovat jediné možné pojítko s jejím zmizením. Manželství Korinové s úspěšným a Oscarem oceněním režisérem Robertem Hosterlitzem. Jejich manželství před mnoha lety působilo jako to nejdokonalejší pouto na celém světě. Bohužel jak se zdá, bylo plné lží, intrik, bolesti a krve. Dokáže Raker odhalit to stejné tajemství, na které po tolika letech přišla i Korinová?

Pakliže měla kniha popisovat příběh pouze jednoho zlomeného srdce, tak se Weaver přepočítal. Určitě totiž nečekal zlomené srdce čtenáře po dočtení poslední stránky. Nebo já jsem tedy zlomené srdce rozhodně měla. Nedokázala jsem se smířit s koncem knihy. Chtěla jsem víc, mnohem víc. Další stránky, další příběh Davida Rakera a další příval emocí.

Srovnáme-li Zlomené srdce s předešlými díly, najdeme zde jedno velice půvabné zpestření v podobě obrázkových kreseb důležitých bodů případu. Tedy obrázek kamery s názvem jezera Calhoun nebo ukázku papírku s nápovědou. Možná bych toho ocenila i více, ale i tak nemohu nic proti tomu namítat.

Tim Weaver se mnohem více soustředí nejen na současný osobní život Rakera, ale především se snaží o zbavení těžkého břemene minulosti, tedy smrti milované manželky. V první knize jsem si nedokázala představit, že by byl Raker schopný zbavit se čehokoliv, co se týkalo jeho manželství a ve Zlomeném srdci už dle autora nadešel čas na malé krůčky směřující k lepší budoucnosti.

Dějová linka se mi v porovnání s předešlými, mnou čtenými a u nás vydanými díly, přišla značně propracovanější. Sama jsem byla nesmírně zvědavá, kam až je Wevaer schopen se svoji fantazií zajít a skutečně mě ohromil. Konečně jsem se po delší době dočkala takového rozuzlení, za které by se nemusel stydět sebeznámější pisatel. Žádný překombinovaný a přesto detailně propracovaný finiš.

Chcete-li hledat hluchá místa, zklamu Vás. Nenajdete ani jednu jedinou větu, která by do celého kontextu nepasovala či čtenáře nudila. Já budu jedině ráda, zdali budou i další díly tak skvělé jako Zlomené srdce.
Máte-li chuť na skvělý detektivní a perfektně zamotaný příběh s prvky napětí a románu, je sedmý díl Tima Weavera to pravé ořechové k podzimnímu čtení. Jakmile si totiž s knihou a teplým hrnkem čaje zalezete do svého křesla, nevstanete z něho dříve, než přečtete poslední stránku.

 


 

Název knihy ZLOMENÉ SRDCE
AutorTim Weaver
ŽánrRomány, thrillery, detektivky
  
Nakladatelství     MYSTERY PRESS
Rok vydání2017
Počet stran480
ISBN978-80-7588-005-5
  
Nákup knihywww.mysterypress.cz
 Nákup e-knihywww.ereading.cz
  
Databáze knihwww.databazeknih.cz

 


 

Nakladatelství Mystery PressNakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi.


www.MysteryPress.cz

 


 

eReading.cz

Černá kočka Erna provází po knižních cestách více než sto tisíc čtenářů a snaží se pro ně připravit maximální čtenářský zážitek. Jejími tlapkami prošlo přes deset tisíc titulů a toto číslo každý den zvyšuje. Erna a eReading.cz věří, že si knihy zaslouží zvláštní pozornost, a proto pro své čtenáře připravují nejen slevové akce a soutěže, ale také jim přináší mnoho zajímavých informací o jednotlivých titulech, spisovatelích i samotných nakladatelství. eReading.cz také jako první v České republice nabídl čtenáři vlastní čtečku s elektronickým inkoustem, která navíc umožňuje využívat systém výpůjček z knihoven. Dnes je jedním z nejvýznamnějších českých distributorů elektronických knih.

www.ereading.cz 

 


 Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.