Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Zlomení

recenze knihy Zlomení

“Věděli, kdo ta dívka je; rodiče ohlásili její zmizení před dvěma dny. Bylo jí čtrnáct a podle všeho ji mučili, znásilnili a pak vážně raněnou nechali ležet v křoví. Kylie Barlowovou už žádná budoucnost nečekala, to bylo jisté, a co Annie trápilo ze všeho nejvíc, byl ošklivý pocit, že její smrtí to neskončí.”

Zlomení - obal knihySmrt čtrnáctiletých dívek otřese celým městečkem Grantley. Vyšetřování se ujímá Annie Carrová. Bohužel pro policii, vrah nezanechává žádné stopy, vypadá to, že je neviditelný, a proto Annie požádá o pomoc svou bývalou kolegyni Kate Burrowsovou, která se pomoci ujímá. Policejní práce ji přeci jen chybí a zároveň se jí to v tuto chvíli hodí. Jednoho dne jim totiž zaklepe na dveře muž, který tvrdí, že je to syn bývalého gangstera a  zároveň jejího přítele Patricka Kellyho. Po smrti jeho jediné dcery Molly v tom Patrick vidí novou šanci v životě.

Povede se Annie, Kate a celému týmu policie dopadnout sériového vraha dřív než zemře ještě více dívek? A co Patrickův syn a jeho rodina? Co všechno bude muset Kate řešit?

“Mučil ji. Použil na ni letlampu – musela hrozně trpět, Bůh jí pomoz. Víš, co mi na tom připadá nejhorší, Annie? Že tahle čtrnáctiletá holka nejspíš prosila o smrt, protože by to byla úleva, to ti můžu říct s jistotou. Příčinou smrti bylo šest úderů do hlavy. V ranách jsem našla rez a soudě podle otisků po zbrani je mohlo způsobit páčidlo. Nastala u ní mozková smrt.”

Hlavní hrdinku Kate Burrowsovou jsem si velmi oblíbila. Je to velmi inteligentní, zdvořilá a odhodlaná žena. Díky své přítelkyni a zároveň bývalé kolegyni Annie je vtažena do vyšetřování vražd dospívajících dívek. Annie Carrová zde působí jako policistka, která se má ještě hodně co učit a hlavně naučit se spoléhat na instinkt svých kolegů.

Máme zde dvě dějové linie. Tou hlavní je vyšetřování vraždy a tou druhou je osobní život Kate Burrowsové. Vypravěči se nám střídají, ale určitě se v tom nebudete ztrácet. Musím říci, že se mi hrozně líbila délka kapitol. Jsou opravdu krátké, takže to vyvolávalo potřebu číst dál a dál.

“Šlo mu hlavně o strach. Ten ho zajímal nejvíc. Bolest sice taky působil rád – užíval si to vždycky, už jako malý kluk -, ale byl to strach, co ho rozpalovalo nejvíc. Skoro jako by cítil jeho vůni.”

I když jsem vraha uhodla celkem brzy, tak musím uznat, že konec mě překvapil a líbil se mi. Martina Cole to měla dobře promyšlené.

Toto je čtvrtý díl, ale kniha se dá číst i bez znalosti předchozích dílů, takže pokud máte rádi thrillery, tak neváhejte a knihu si přečtěte. Pro mě osobně je toto první kniha od autorky a já si určitě někdy přečtu předchozí díly, protože mě velmi zajímá předchozí život Kate a její vyšetřování ještě než šla do důchodu, a hlavně její knihy mají velmi dobré ohlasy u čtenářů.

Hodnocení: 4/5

Martina Cole

začala psát už v dětství, ale všechny její literární výtvory končily v šuplíku. Ve třiceti ji však znudila práce sekretářky natolik, že se rozhodla stát spisovatelkou. Vsadila se se svým manželem o padesát liber, že dokáže napsat román… a za necelý rok byl na světě rukopis knihy Královna zločinu (Dangerous Lady). Sama přiznává, že ji obrovský úspěch zaskočil – kniha se setkala s ohromným zájmem čtenářů nejen v Británii, ale byla přeložena do dvanácti jazyků a stala se podkladem pro televizní seriál.

 

Název knihy Zlomení
AutorMartina Cole
ŽánrThriller
  
Nakladatelství Domino
Rok vydání2019
Počet stran500
ISBN978-80-7498-324-5
  
Nákup knihywww.dominoknihy.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Domino

Nakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.

www.dominoknihy.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jana Parýzková

Vášnivá knihomolka, milovnice literatury, máma dvou dětí a manželka. (osobní blog)