Znovu a lépe

Titul Znovu a lépe napsala americká autorka Catherine Bybee. Román vyšel letos v nakladatelství Motto a je prvním dílem úspěšné trilogie Most Likely To.

Melanie se po deseti letech vrací do rodného městečka River Bend, ale není sama. Přijíždí se svou malou dcerkou Hope. Důvodů je hned několik – za prvé se tady koná sraz absolventů ze střední školy a za druhé chce Melanie začít znovu žít a River Bend je k tomu jako stvořené. Navíc městečko je mladé ženě blízké a žijí tady její přátelé.

River Bend je ospalé městečko, kde se každý zná s každým. Proto byl pro některé místní Melaniin návrat jako kdyby se vrátila ztracená dcera nebo sestra. Její restart a nový začátek mohl proběhnout hladce, nebýt jejího bývalého přítele Nathana, který si po mnoha letech najednou vzpomněl, že je otcem Hope, což začne dělat starosti úplně všem.

Znovu a lépe - recenzeAutorka téměř všechny postavy vykreslila idealisticky, ale všechny si je oblíbíte. V tomto příběhu se objevily i postavy, které dostanou prostor v dalších knihách. Je to šerifka Jo a uznávaná kuchařská mediální hvězda Zoe. Každá z nich má svůj osobní příběh, který zůstal v této knize čtenářům utajen.

Příběh nijak nevybočuje z řady podobných románů. Je psán čtivě a svižně, romanticky založené čtenářky si v příběhu najdou svoje. Titul patří mezi oddechovou četbu a je ideální do nastávajícího léta. Příběh není komplikovaný, autorka do romantického vyprávění vložila i detektivní část, čímž vyprávění zpestřila.

Co by mohlo čtenářkám vadit, je rychlé skákání v čase. Některé věci mohla autorka více rozepsat a ne jen zhodnotit jednou nebo dvěma větami. I romantická linka mezi Melanií a Wyattem začala kdesi uprostřed. A takových situací by se našlo ještě několik. 

Přesto však autorka výborně vykreslila městečko River Bend se všemi obyvateli. Je to místo, kde byste chtěli strávit svou dovolenou a poznat místní o něco blíže. Jejich pospolitost a přátelství totiž působily velmi harmonicky a láskyplně.

Pokud nehledáte náročnou literaturu, a chcete u čtení jen relaxovat, titul Znovu a lépe do této kategorie spadá opravdu výborně.

 

Název knihy Znovu a lépe
AutorCatherine Bybee
ŽánrLiteratura světová, Romány, Pro ženy
  
Nakladatelství MOTTO
Rok vydání2022
Počet stran336
ISBN978-80-267-2167-3
  
Nákup knihy www.albatrosmedia.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MOTTO

Motto je nakladatelství s pozitivním nábojem. Vydává kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá , Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Objevuje i nové autorky (Eva Rýznerová, Michaela Klevisová) a uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Říkal jsi, Ti amo a Oběd v Paříži, které kombinují příběhy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia tohoto nakladatelství jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

www.motto.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Martina Flasarová

Svět knih je pro mě místem, ve kterém můžu prožít miliony životů. (osobní blog)