Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Co se událo v prvních olympijských dnech?

Olympijské hry jsou teprve na svém začátku a my už se můžeme radovat z prvních medailí. O víkendu jsme mohli pozorovat výkony českých biatlonistek a biatlonistů, rychlobruslařek, snowboardistky…

biatlonBiatlon – v sobotu krátce po poledni odstartoval sprint žen na 7,5 km. V tomto závodě jsme měli zastoupení čtyř závodnic – Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová a Markéta Davidová. První se z nich na trať vrhla Veronika Vítková s číslem 12. Už od prvních momentů bylo znát, že český servis opět nezklamal, lyže byly skvěle připravené. Ovšem klíčová byla střelba. Všechny biatlonistky čekala položka vleče i ve stoje. Veronika Vítková minula pouze jeden terč, stejně tak i Davidová a Jislová. Bohužel Eva Puskarčíková minula hned třikrát a na medaili mohla zapomenout. Nebyla ovšem sama, chybovala například Wiererová, Mäkäräinenová, Domračevová. Naopak Laura Dahlmeierová neminula ani jednou a dojela si pro první olympijskou medaili. Na druhém místě se umístila Norka Olsbuová. Po výborné střelbě i běhu se na třetím místě umístila Veronika Vítková, která získala svoji první individuální medaili na OH. Nebyla však jediná, která se umístila na pěkném místě, o další překvapení se postarala Markéta Davidová, která skončila patnáctá a Jessica Jislová, která dojela na dvacátém třetím místě. Eva Puskarčíková se umístila na čtyřicátém třetím místě.

V neděli jsme se mohli těšit na sprint mužů na 10 km. I v tomto závodu jsme měli čtyřnásobné zastoupení – Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Michal Šlesingr a Adam Václavík. K favoritům tohoto závodu však patřili Martin Fourcade, Johannes Thingnes Boe, Benedikt Doll nebo Emil Hegle Svendsen. Ani jeden z favoritů na medaili nedosáhl. Na prvním místě se umístil Arnd Peiffer, na druhém Michal Krčmář, kterému stejně tak jako v sobotu biatlonistkám jeli skvěle lyže, navíc dokázal sestřelit všech deset terčů. Na třetím místě dojel Dominik Windisch. Michal Krčmář tudíž dokázal vybojovat pro Českou republiku další medaili, tentokrát stříbrnou. Ostatní čeští biatlonisté si už tak dobře nevedli, Ondřej Moravec chyboval jednou a skončil 29. Michal Šlesinger i Adam Václavík minuli čtyři terče, bohužel ani jeden z nich nepostoupil do stíhačky.

RychlobrusleníDalší adeptkou na medaili byla rychlobruslařka Martina Sáblíková. Před olympiádou ji trápily problémy se zády, takže nikdo nevěděl, jak na tom bude. Martina je však velká bojovnice a nehodlala se medaile jen tak vzdát. Bohužel skončila těsně čtvrtá. Po dojezdu měla slzy na krajíčku, bylo to pro ni obrovské zklamání. První tři místa obsadili rychlobruslařky Nizozemska. Sáblíková se teď bude soustředit na trať 5000 m. Další česká závodnice Nikola Zdráhalová skončila na 15. místě.

snowbaordingO postup do finále měla bojovat v neděli i snowboardistka Šárka Pančochová. Její závod byl však kvůli špatným podmínkám zrušen. Organizátoři se rozhodli, že všechny účastnice postoupí rovnou do finále, které se jede v pondělí v brzkých ranních hodinách.

I další čeští závodníci si nevedli špatně. Doufáme, že jim taková forma vydrží.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.