Zpestřete si červencové neděle cyklovýletem

CyklovýletChrudim – v neděli 10. července 2011 startuje Občanské sdružení Altus první z cyklovýletů krajem řeky Chrudimky. Veřejnost se tak může vydat na putování od Filipovského pramene až do Trhové Kamenice.

 

„Trasa je dlouhá 26 km a má třináct zastávek. Přestože se může zdát, že je náročná, opak je pravdou. Na její zdolání bude dostatek času, vede z kopečka a bude doprovázena odborným výkladem,“ srdečně zve jeden z pořadatelů Roman Málek. Ten je autorem celého cyklu, který pro veřejnost měl svoji premiéru již v roce 2006 a výletů se zúčastnila řada rodin.

 Při první etapě bude pokřtěno i nové pexeso z produkce Občanského sdružení Altus. To celé připravila botanička Naděžda Gutzerová ve spolupráci s dalšími fotografy.

V rámci první etapy uvidí účastníci kromě jiného tyto zajímavá místa: Filipovský pramen, Kameničky, Vojtěchův kopec, Lány, Hamry, Hlinsko, Betlém, Dřevíkov a Trhovou Kamenici.

 

Vojtěchův kopec

Spokojení výletníci v loňském roce

 

„Sraz na první etapu je neděli 10. července v 11.15 hodin na autobusovém nádraží. Účastníci by kromě kol neměli zapomenout na svačinu a fotoaparát,“ glosuje Málek. Návrat je okolo 20 hodiny.

Tři cykloneděle nabídnou 31 zastávek vlastivědné stezky „Krajem Chrudimky“, které jsou rozloženy na trase o délce 82 km Na start každé etapy se nechají účastníci dopravit a pak se vydají opravdu pohodovým tempem objevovat jednotlivá zastavení. 

Akci podpořil Pardubický kraj, a proto je poplatek symbolických 50 Kč za osobu a cyklojízdu. Přihlášky najdou zájemci na stránce www.chrudimka.cz, účast je možná i též o vybraných nedělích.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.