Středa, 17.4.2024
HudbaKultura

Zpěvák Ed Sheeran přijede do Prahy – očekává se obrovský zájem fanoušků

Populární britský zpěvák a skladatel Ed Sheeran, čerstvý držitel Řádu britského impéria, zavítá v červenci do Prahy. Očekává se obrovský zájem fanoušků.

V současné době pravděpodobně není na světě prodávanější umělec než Ed Sheeran. Čtyřnásobný držitel Grammy a pětinásobný vítěz BRIT Awards, jehož živé koncerty patří celosvětově mezi nejžádanější, vystoupí 7. a 8. července na letišti v pražských Letňanech.

Je nám opravdu velkou ctí, že jsme dostali možnost Eda Sheerana do Prahy opět přivézt. Byli jsme u jeho tuzemského začátku v roce 2015, kdy jsme pořádali první pražský koncert. Od té doby s hrdostí sledujeme jeho raketový růst,“ říká Lenka Muráriková z pořádající agentury Charmenko CZ.

Do Prahy přijede Ed Sheeran v rámci evropského turné Divide 2019. Atraktivitu pražského koncertu zvyšuje skutečnost, že umělec na své cestě vynechá Polsko a Slovensko. Očekává se proto enormní zájem fanoušků z celé střední Evropy. Do Česka se zpěvák vrací po čtyřech letech po beznadějně vyprodané tuzemské premiéře v Tipsport Areně.

Edward Christopher Sheeran debutoval v roce 2011 albem +. Po něm následovaly studiovky x (2014) a ÷ (2017). Se všemi třemi nahrávkami pokořil UK Chart. S druhou a třetí deskou se dostal na vrchol i v americkém žebříčku Billboard 200.

 

 

Boj proti překupníkům vstupenek

Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji od 27. září. Ed Sheeran a jeho tým zaujímají nekompromisní postoj vůči komukoliv, kdo využívá neetické webové stránky nabízející sekundární prodej vstupenek. Na pražském vystoupení se v rámci turné budou využívat pouze „e-tickets“, což znamená, že kreditní nebo debetní karta nakupujícího se stanou jeho vstupenkou. Tím se zabrání překupníkům prodávat vstupenky za nadsazené ceny.

Fanoušci, kteří se nakonec nebudou moci koncertu zúčastnit, budou mít možnost změnit své jméno na vstupence za administrativní poplatek uhrazený u příslušného prodejce vstupenek.

 

Ed Sheeran

 

www.edsheeran.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.