Zpřetrhané pouto

recenze knihy Zpřetrhané pouto

Vítejte v Austrálii, vítejte na rodinné farmě, kde je všechno… v nepořádku. Rozpadá se nejen hospodářství, ale také celá rodina. Ta už vlastně nefunguje celé roky, o čemž se přijíždí přesvědčit Grace, nejstarší ze čtyř sourozenců. Ze strany otce se setkává s chladným přijetím, sourozenci jí to taky nijak neulehčují. Grace se jen utvrdila v tom, že bude nejlepší odjet z Austrálie pryč a vezme nabízenou práci v Londýně. Obavy má jen o matku, která kdysi od rodiny odešla, ale ta se rozhodne, že rozvíří usedlý rodinný prach a pokusí se napravit staré křivdy. Gracein otec a sestra jí totiž odchod nikdy neodpustili. Jak už to ale bývá, na povrch vyplují nejen staré problémy, ale také tajemství.

Zpřetrhané pouto - recenzeMeredith Appleyard už pár románů odehrávajících se v romanticky působících kulisách nespoutané Austrálie na svém kontě má a seznámit se s nimi mohli také čeští čtenáři prostřednictvím nakladatelství Alpress, které u nás její knihy vydává.

Novinka Zpřetrhané pouto je plná nevyřčených slov a skryté zloby, která pomalu vyvěrá na povrch. Autorka vykreslila různorodé charaktery postav, z nichž do popředí vystupují Grace a její matka Sarah. Prostřednictvím jejich střídavého vyprávění sledujeme poničené rodinné vazby a pokus o znovuvzkříšení dysfunkční rodiny. Meredith Appleyard se podařilo proniknout do duší zlomených lidí, kteří se nedokáží vyrovnat se zármutkem a svou zlobu přenášejí na ostatní. 

Místy smutné vyprávění je důkazem, že ač jsou ženy považovány za křehká stvoření, dokážou mnohdy nést tíhu celého světa. Nejedná se o žádné fatální drama, ale poklidně plynoucí rodinný příběh. Zjistíte, že stejné problémy řeší miliony rodin po celém světě, a i když některé věci nejdou vrátit zpátky, vždy se dá odrazit ode dna a jít dál.

Zpřetrhané pouto ocení především milovníci rodinných příběhů, kteří se rádi noří do spletitých mezilidských vztahů.

 

Název knihy Zpřetrhané pouto
AutorAppleyard, Meredith
Žánrspolečenské romány, romány pro ženy
  
Nakladatelství Alpress
Rok vydání2021
Počet stran336
ISBN978-80-7633-488-5
  
Nákup knihy www.alpress.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Alpress

Knižní Nakladatelství Alpress zaujímá na trhu s knihami jedno z předních míst a pro své čtenáře vydává knihy všech žánrů nejznámějších světových i českých autorů. Především romány pro ženy i muže, thrillery, příběhy ze života, knihy pro děti a mládež a také populárně naučnou literaturu.

www.alpress.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)