Pondělí, 2.10.2023
HudbaKultura

2CELLOS vyrazí na poslední turné, do Prahy přijedou v květnu

Luka Šulić a Stjepan Hauser tvořili duo 2CELLOS po celých deset let, během kterých vydali šest studiových alb, nasbírali miliardy zhlédnutí na YouTube, vystupovali na ikonických místech po celém světě a na své energií nabité koncerty prodali téměř milion vstupenek.

Nyní 2CELLOS oznamují evropskou část svého světového turné a prozrazují, že turné v roce 2022, v rámci kterého se 18. května zastaví i v O2 areně, bude jejich posledním společným.

Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji od tohoto pátku v sítích Ticketportal a Ticketstream.

Toto turné je vyvrcholením naší společné cesty v rámci 2CELLOS. Společně jsme vylezli na horu a dosáhli vrcholu v tom, co společně dokážeme. Do těchto koncertů, které budou největšími v naší historii, vložíme vše, co jsme se při společném hraní naučili.  Budou intenzivní, rockové, dojemné i emotivní. Dáme do nich všechno – a pak si 2CELLOS bude moci odpočinout. Jste připraveni užít si to s námi,” vzkazují svým příznivcům Luka Šulić se Stjepanem Hauserem.

 

 

O 2CELLOS

2CELLOS jsou mezinárodní senzace – dva violoncellisté s klasickým hudebním vzděláním, kteří se na YouTube proslavili virálním videoklipem „Smooth Criminal” od Michaela Jacksona z roku 2011. Společně dvojice Luka Šulić a Stjepan Hauser dosáhla neuvěřitelné 1,3 miliardy zhlédnutí a 5,5 milionu odběratelů na YouTube, 1 miliardy streamů a prodala téměř 1 milion vstupenek.

2CELLOS prosluli energií nabitými koncerty, které boří hranice hudebních stylů a kde si klasická hudba podává ruku s popem, rockem i metalem. Hostila je newyorská Radio City Music Hall i  londýnská Royal Albert Hall nebo Opera v Sydney. Vystupovali po boku hudebních velikánů Stevena Tylera, Andrey Bocelliho, Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age nebo George Michaela a Siru Eltonu Johnovi si 2CELLOS nejenže předskakovali, ale současně tvořili i jeho doprovodnou kapelu.

 

Vstupenky na pražský koncert a více informací: www.ticketportal.cz a www.ticketstream.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk