Úterý, 5.12.2023
KnihyKultura

33. Podzimní knižní veletrh Havlíčkův Brod

33. Podzimní knižní veletrh se bude konat 6. a 7. října v Havlíčkově Brodě, v Kulturním domě Ostrov a v Krajské knihovně Vysočiny a jeho motto je: „Po válce v šest hodin večer“. Motto je připomínkou války proti Ukrajině a především poctou Jaroslavu Haškovi, který zemřel před sto lety v nedaleké Lipnici nad Sázavou. 

V den uzávěrky bylo přihlášeno 137 vystavovatelů. Až na dvě výjimky (slovenské nakladatelství Eruditio a Vídeňské svobodné listy, krajanské noviny z Rakouska) jsou to nakladatelé z celé České republiky. 

Součástí doprovodného programu je 90 pořadů, na čtyřech scénách celkem vystoupí 120 spisovatelek a spisovatelů. Jejich výběr je opravdu pestrý, návštěvníci se mohou potkat s prozaičkami Alenou MornštajnovouPetrou Dvořákovou či Petrou Hůlovou, dokumentaristkou Kamilou Hladkou, esejistou Štěpánem Kučerou, básnířkou Alenou Müllerovou, historikem Petrem Čornejem, politologem Petrem Pithartem, publicistou Karlem Hvížďalou, předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (v roli čtenáře), autory detektivek Františkem Kalendou či Františkem Šmehlíkem, teologem Zdeňkem Jančaříkem, autory dětských knih Lucií Hlavinkovou a  Pavlem Čechem a mnoha, mnoha a doopravdy mnoha dalšími. Kromě českých autorek a autorů vystoupí i německá prozaička Sabine Dittrich, česko-italský básník Filadelfo Giuliano, česky píšící americký prozaik Michael Shaheen a historik Hans Heiss z Brixenu, majitel domu, v němž žil ve vyhnanství Karel Havlíček Borovský. Dík za bohatý doprovodný program patří výhradně nakladatelům a autorům, kteří se do něj přihlásili. 

 

Kdy 6. – 7. října 2023
Kde Havlíčkův Brod

 

www.hejkal.cz/veletrh

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.