Středa, 4.10.2023
Volný časZdraví a životní styl

6 tipů, jak si zachovat dokonalou pleť i v horkém počasí

Léto je plné slunce. A proto je nutné se patřičně chránit. Co udělá dobře vaší pleti, aby si zachovala zdravý vzhled během horkých letních dnů?

1.     Uberte na počtu produktů

V létě je prostě teplo a čím víc vrstev na sobě máte, tím víc se potíte. Proto je vhodné některé produkty dočasně vyřadit. Při pocení se vám otevírají póry – díky tomu se z těla odplavují nahromaděné toxiny. Pokud tedy v létě používáte hutné krémy a na ně silnou vrstvu make-upu, nečistoty vám v pórech uvíznou a mohou zapříčinit vznik pupínků a zánětů. Omezte počet produktů, které ve své běžné rutině používáte, nebo si alespoň pořiďte jejich lehčí varianty.

2.     Používejte kvalitní krém s SPF

Zapomeňte na podřadné opalovací krémy, které jsou plné parabenů a chemických látek. Vaší pleti nijak neprospějí, i když se tváří, že ji chrání. Sáhněte raději po přírodním krému s ochranným faktorem, který svým hodnotným složením nahradí klasický denní krém.

Tip: Jestliže toužíte po multifunkčním produktu, který vaši pleť vyživí, ochrání před sluncem, a ještě vaši pleť sjednotí, zamíchejte si několik kapek svého oblíbeného make-upu do kvalitního opalovacího krému na obličej – vznikne vám užitečná krycí emulze.

3.     Používejte sérum s vitamínem C

Vitamín C je pro pleť prospěšný v každém ročním období a v létě obzvlášť. Je to díky jeho antipigmentační funkci. To znamená, že bojuje proti pigmentovým skvrnám, které se následkem působení slunečního záření mohou objevit. Navíc podporuje tvorbu přirozeného kolagenu, a tím redukuje jemné vrásky. Sérum s vitamínem C používejte mezi čištěním a hydratací.

4.     Peelingujte

Máte mastnou pleť, která je během léta ještě mastnější? Pravidelně používejte peeling. Abyste si nesedřeli přirozenou ochrannou vrstvu kůže, doporučuje se peelingovat maximálně třikrát za týden. Kromě klasického scrubu můžete využít i peeling chemický, který za pomoci silných kyselin vymýtí vše nežádoucí nejen z pórů, ale i z dalších záhybů.

5.     Vyhledávejte stín

Příliš se nevystavujte slunečním paprskům, které pokožku namáhají, a ještě způsobují předčasné stárnutí. Pokud se tedy chystáte strávit celý letní den venku, rozhodně si s sebou přibalte klobouk či jinou pokrývku hlavy, ale například i šátek na schování ramen, která se také často rychle spálí. Prevence je mnohdy snazší než hašení pleťových problémů za pomoci kosmetiky.

6.     Zůstaňte hydratovaní

Naprostým základem, jak si udržet pokožku v kondici, je dostatečný pitný režim. Vždy s sebou noste láhev s vodou a každou hodinu vypijte alespoň dvě deci.

 

Zdroj foto: Melinda Nagy / Shutterstock.com

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.