Pátek, 22.9.2023
HudbaKultura

A cappella fenomén Pentatonix znovu ovládne Prahu

Trojnásobní držitelé ceny Grammy a několikanásobně platinoví Pentatonix oznamují evropskou část svého světového turné. V pražském O2 universu se představí 22. března 2020. Vstupenky (1090 – 1190 Kč) jsou již v prodeji u prodejce Ticketmaster.

Pentatonix jsou činní více než deset let, během kterých prodali přes 10 milionů nahrávek. Koncerty se jim daří plnit po celém světě, včetně Prahy, kam se vrátí potřetí. Fanoušky si pětičlenná formace získala hlavně díky youtubovému kanálu, kde pravidelně sdílí svou tvorbu a komunikuje s fanoušky. Profil Pentatonix odebírá na 17 milionů uživatelů a celkový počet zhlédnutí všech videí přesahuje hranici čtyř miliard přehrání. V roce 2015 se svou zlatou eponymní nahrávkou zdolali vrchol americké albové hitparády Billboard’s top 200.

Devět z deseti dlouhohrajících alb Pentatonix se probojovalo do top desítky americké hitparády a dvě z nich ji dokonce ovládlo. Skvěle si v tamní hitparádě vedly i singly jako Mary, Did You Know? a Hallelujah, které v průběhu času posbíraly zlaté, platinové i multiplatinové ocenění. Za své největší úspěchy Pentatonix řadí tři speciální vystoupení v celostátní televizi NBC, vydání dokumentu z roku 2015 zachycující život na turné a účinkování ve filmu Ladíme 2. V roce 2017 skupina nahrála deluxovou edici vánočního alba A Pentatonix Chrismas Deluxe, vloni vydala první ucelený živý záznam své PTX Present série. Top Pop vol. 1 obsahovalo jedenáct kapelou kurátorovaných moderních vystoupení. Ty také skupina fanouškům předvedla na americké tour s třiceti devíti zastávkami.

Letos se Pentatonix znovu hlásí o slovo s dalším svátečním albem The Best Of Pentatonix Christmas, které vyšlo 25. října. Nové best of album obsahuje mimo největších hitů a starších spoluprací s jinými hudebníky čtyři nové skladby. Před vánočním albem se Pentatonix připomněli s novým aranžmá skladby Can You Feel The Love Tonight z nové verze filmového Lvího Krále od Disneyho. Kapela započala americkou část svého světového turné, které bude v novém roce pokračovat v Evropě a Asii.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.