A State Of Trance 450 Bratislava – Report

A State Of Trance 450 Bratislava - ReportArmin van Buuren oslavuje jubilejní 450. díl radiové megashow A State Of Trance. Jednou z jeho zastávek se stala 9. dubna 2010 také Bratislava, kde Armin sestavil opravdu hvězdný line up, a proto jsme tam s naším portálem Chrudimka.cz nemohli chybět.

 

 

Cesta
Vše začalo v pátek kolem 14:30, kdy jsme sedli do auta a vydali se směr Pardubice. V Pardubicích na Hlavním nádraží jsme ale zjistili, že náš vlak ma spoždění, takže asi nestihneme na něho navazující vlak v Břeclavy. Jiná možnost ale nebyla, tak nezbývalo, než doufat. Nasedli jsme do opožděného vlaku a paní průvodčí nám hned řekla, že vlak do Bratislavy na nás v Břeclavy počká. To pro nás byla výborná zpráva, takže jsme si pustili notebook a užívali cestu.
Hlavní nádraží v Bratislavě jsme si ani nestačili pořádně prohlédnout a utíkali na autobus, který nás zavezl přímo k Incheba aréně.

Arena
Okolí arény vypadá luxusně. Na jedné straně ohromné nákupní centrum, přes řeku se tyčí “Ufo” most a nesmíme zapomenout na úžasný pohled na hrad, který je kousek od arény. Aréna sama o sobě je velice rozlehlá, ale naší budovu jsme nemohli minout, protože hned vedle ní stojí hotel, na kterém svítilo obrovské logo A State Of Trance.

Čekání
Chvíli nám trvalo, než jsme našli vstup pro akreditace a V.I.P., ale nakonec se povedlo. Byli jsme domluvení na 20:30 s pánem od akreditace, že nás pustí dál. Kolem 20:00 už stáli všude kolem nás party people s V.I.P. vstupenkami, ale pořadatelé měli stále problém se vstupem, který se jim nedařilo vyřešit.
Z haly už byl slyšet první účinkující Robert Burian a jeho megahit “You“. Lidé už byli nedočkaví, ale pořadatelé je stále nemohli pustit, nakonec se jim to těsně pred půl devátou povedlo a všichni se hnali do haly. Přesně o půl deváté jsme se setkali, společně s ostatními novináři, s pánem od akreditace, který nás pustil dovnitř. Chrudimka.cz mohla vstoupit jako první, dostali jsme možnost vstupu do všech částí haly, což se později ukázalo, jako ne tak úplně pravdivé.

Zmatky s organizací
Po vstupu do haly jsme měli nejprve namířeno do V.I.P. části, kam nás ale nechtěli pustit. Vydali jsme se tedy do backstage, kde nastal stejný problém. Začali jsme proto hledat nějakého pořadatele, který by nám vysvětlil, proč máme na rukou tři pásky, ale nikam nemůžeme. Jeden z pořadatelů nám řekl, že jako novináři můžeme všude a nakonec se tedy vše vysvětlilo. Naštěstí to byla jen špatná komunikace mezi ochrankou.

Bratislava po celém světě
Ve 21.30, kdy už hrál Ashley Wallbridge, se ASOT z Bratislavy začal přenášet do celého světa a pořádná show mohla začít. Ashley skvěle rozproudil party people, ale to, co přišlo po něm, bylo peklo. Pro mě největší překvapení večera, dvojice Myon & Shane 54. Myslím, že si zaslouží titul největší showmani večera. Lidé se bavili a DJ´s poskakovali kolem podia jako malí. Tímto skvělým výkonem připravili perfektní atmosféru pro dalšího účinkujícího.

Jdeme zpívat

Tím dalším účikujícím byl Dash Berlin, autor mnoha výborných hitů a také alba The New Daylight, a právě v duchu tohoto alba se nesl celý jeho set. Party people mohli slyšet hitovky jako Waiting, You never said, Till The Sky Falls Down, You and I, Man On The Run nebo nejnovější singl Never Cry Again. V této části setu nebyl v hale snad nikdo, kdo by si s Dashem nezazpíval.

A jedeme dál

Po tom, co si všichni vyzkoušeli kvalitu svých hlasivek, jsme si mohli odpočinout při pohodovém setu Garetha Emeryho, který pokračoval ve výborném tempu A State Of Trance. Lidé se baví a pomalu začínají vyčkávat krále večera.

Král na scéně
Bez větších okolků, hned po posledním songu Garetha Emeryho skočila na plac nejočekávanější hvězda večera – samotný Armin van Buuren. Usměvavý sympaťák hned začal poskakovat kolem pultu a ukazoval na party people, ať se přidají. V úvodu jeho dvouhodinového setu nás seznámil s jeho novým remixem singlu Not going home od Faithless. Zbytek setu se nesl v duchu Arminovy nové kompilace A State Of Trance 2010.
Armin prostě umí, ať hraje cokoliv, lidé si to užívají na maximum. Umí rozdávát tolik energie jako nikdo jiný.

Pomalu se loučíme
Po Arminově excelentním výkonu nastupuje na stage Daniel Kandi. I když hraje na podobné vlně jako Armin, lidé odcházejí postupně domů a my se k nim přidáváme. Už je docela pozdě a cesta domů je dlouhá.

Shrnutí
A State Of Trance 450 v Bratislavě byl neskutečný zážitek. Věděli jsme, že sázka na Armina se vyplatí. Arminovy party patří vždy mezi ty nejlepší a s line upem z Bratislavy to bylo ještě o něco lepší. Atmosféra byla výborná. Zvuk byl dokonalý i v té nejhornější části haly. Možná jen ta organizace mohla být lepší.
Co dodat? Armin thank you. It was amazing!

Za portál Chrudimka.cz Martin Alt a Matěj Zelinka.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.