Advent mezi loutkami v Chrudimi

Stejně jako v uplynulých letech, připravilo i letos Muzeum loutkářských kultur pro své návštěvníky speciální adventní program pro navození té správné vánoční atmosféry. Malí i velcí se tak mohou těšit třeba na oblíbenou mikulášskou nadílku přímo v muzeu nebo vánočního Anděla splněných přání. 

Muzejní advent zahájíme v neděli 2. prosince v 18 hodin, kdy navážeme na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na chrudimském Resselově náměstí a na arkádách Mydlářovského domu po roce přivítáme loutkového Anděla splněných přání, který bude až do Tří králů bdít nad všemi lidmi dobré vůle. Vstupné do muzea bude tento večer od 17 do 21 hodin zdarma, připraven je opět program pro děti a něco na zahřátí pro rodiče. 

Již několik let patří 5. prosinec v Muzeu loutkářských kultur oslavě svátku svatého Mikuláše. I letos jsme pro děti a jejich rodiče od 15 hodin přichystali nadílku v „nebeské komnatě“ na půdě Mydlářovského domu a od 19 hodin pak i setkání s Mikulášem, andělem a čertem v herně muzea. Již v tuto chvíli je možné přihlásit se v MLK telefonicky nebo osobně a rezervovat si čas nadílky, který vám nejvíce vyhovuje. 

Ve čtvrtek 13. prosince od 14 hodin je (nejen) pro dříve narozené připravena akce s klasickou hudbou a ochutnávkou vánočního cukroví. Kdo přinese k ochut! nání svoje výrobky, bude stejně jako v loňském roce odměněn rodinnou vstupenkou do muzea. V neděli 16. prosince se pak v muzeu bude hrát tradiční loutkové pohádkové představení na vánoční téma. Tentokrát vystoupí s hrou nazvanou Radujme se, veselme se Divadlo u staré herečky. 
Pro zpříjemnění adventní návštěvy MLK se po celý prosinec bude podávat kašpárkův vánoční punč, který bude ke každé zakoupené vstupence zdarma. Těšíme se, že si v předvánočním shonu najdete čas na malé zastavení a zklidnění ve společnosti loutek.

www.puppets.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk