Neděle, 24.9.2023
Chrudim

Agentura bilancovala rok. I s její pomocí přišly do Chrudimi peníze.

Agentura bilancovala rok. I s její pomocí přišly do Chrudimi peníze.Pardubice – ve středu 22. června 2011 proběhlo jednaní valné hromady Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje.

Pod taktovkou náměstka hejtmana Romana Línka se řešilo hospodaření a směřování agentury v příštích letech. Línek informoval zástupce jedenácti měst s rozšířenou působností o projektu Regionálního inovačního fondu, který nastartoval Pardubický kraj spolu s městem Pardubice a do kterého by se mohla další města zapojit.

Regionální inovační fond podpořila nedávno Rada Pardubického kraje, která pro něj odsouhlasila milion korun. Také Město Pardubice odsouhlasilo příspěvek 5 korun na jednoho obyvatele města, pokud se zúčastní i ostatní obce s rozšířenou působností.

„Schopnost vytvářet a využívat inovace je v současné době jedním ze základních rozvojových aspektů každého regionu. Inovační fondy jsou přitom v zahraničí běžně užívané nástroje pro podporu zřízení inovační infrastruktury, například mezi výzkumnými subjekty a firmami nebo při poskytování poradenských služeb pro podnikatelské subjekty,” řekl náměstek Línek.

Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje je zájmové sdružení právnických osob, které nyní již 11. rokem podporuje rozvoj Pardubického kraje. Své aktivity zaměřuje zejména na oblast rozvoje lidských zdrojů a vzdělávání, dopravní infrastruktury, životního prostředí, cestovního ruchu a obnovy kulturních památek.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.