Stanujte na Podhůře zdarma. A všichni.

NocovištěChrudim – Rekreační lesy na Podhůře patří k velkým turistickým lákadlům Pardubického kraje. Nejenom stezky pro pěší, cyklisty, koně, ale také rozhledna Bára či lanový park jsou atraktivitou tohoto území nedaleko města Chrudimě. A od čtvrtka 23. června 2011 je to i nově otevřené nouzové nocoviště.

 

„Nouzové nocoviště je vlastně schválená, vyčleněná a ohraničená plocha pro postavení stanů, která se nachází v blízkosti parkoviště u bývalé restaurace Kometa. Kdo chce, může přijít, postavit si stan a přespat nedaleko od rozhledny Bára. Zadarmo,“ vysvětluje chrudimský místostarosta Roman Málek. Nejedná se ovšem o kemp. Při stanování je potřeba dodržet pravidla. Nesmí se rozdělávat oheň a odpadky si musí návštěvníci stejně jako z lesa odnášet s sebou. V nocovišti je možno přespat pouze jednu noc, WC je k dispozici u rozhledny Bára.

 

Nouzové nocoviště

S myšlenkou na vybudování přišel vodák Jiří Hodic ze Slatiňan, který obdobné nocoviště navštívil na Šumavě. Tam je využíváno pro putovní tábory.

„U nás to není ani tolik o putovních táborech, ale třeba o možnosti vzít děti z města pod stan a užít si netradiční noc,“ doplnil Málek. Nouzové nocoviště však může sloužit i pro účastníky akcí na Báře.

„Nouzové nocoviště je možno využívat denně, prozatím do konce roku 2011. Po vyhodnocení zkušeností s provozem, především s dodržováním provozního řádu návštěvníky, rozhodneme o případném dalším prodloužení provozu nouzového nocoviště“ říká za provozovatele Ing. Zdeněk Odvárka, jednatel společnosti Městské lesy Chrudim, s.r.o.

Nocoviště láká turisty

Více informací naleznete na www.podhura.cz a na www.navstevnik.cz

Poděkování za realizaci nouzového nocoviště patří Agentuře ochrany přírody a krajiny, městu Chrudim a společnosti Městské lesy Chrudim, s.r.o.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.