Alou do iQLANDIE. Představí vám tu Astronauta i Robotickou paži.

Alou do iQLANDIE. Představí vám tu Astronauta i Robotickou paži.Plánujete kam v sychravém podzimním počasí? Vydejte se s rodinou do liberecké iQLANDIE! Těšit se můžete hlavně na novinky – film Astronaut, Robotickou paži nebo na workshop Člověk a jeho schopnosti. Chybět nebudou ani další čtyři stovky interaktivních exponátů v čele s humanoidním robotem Thespianem, akční Science show a badatelskými aktivitami. Na své si přijdou i fanoušci streamového pořadu PokusiQ.
Premiéra filmu Astronaut je naplánována v Planetáriu na středu 26. října 2016. Prostřednictvím snímku nahlédnete jak do výcvikového centra NASA, tak na mezinárodní vesmírnou stanici. Zjistíte například, k čemu slouží Šouflplán, jak probíhá nácvik stavu beztíže a přetížení, nebo před kterými vlivy chrání kosmonauty skafandr. Snímek lze zkouknout nejenom v češtině, ale také v angličtině, němčině a polštině.

Přívěsek z vlastní DNA

To by nebyla iQLANDIA, kdyby nepřišla s nějakým novým interaktivním exponátem. Do Kosma pořídil tým science centra Robotickou paži. Tu využívají hlavně kosmické sondy na odběr hornin. Tak co, zvládnete i vy odebrat vzorek pořádného „šutru“? Určitě ano!

Dále na vás v iQLANDII čeká humanoidní robot Thespian, vesmírné vozítko Mars Rover, přistávací modul Vostok 28, simulátor zemětřesení a v neposlední řadě Ohnivé tornádo. Pokud rádi experimentujete, rozhodně si nenechte ujít spektakulární Science show plnou ohňů, blesků a kouře, a workshop Člověk a jeho schopnosti, během kterého si třeba zkusíte vyrobit přívěsek z vlastní DNA.

Alou do iQLANDIE. Představí vám tu Astronauta i Robotickou paži.

Staňte se filmovou star

A jestli mají vaše děti rády pořad PokusiQ na Stream.cz, má pro ně iQLANDIA připravenou soutěž. Stačí, když pošlou do 25. října na adresu soutez@iQlandia.cz návrh experimentu(ů), který(é) by chtěly v pořadu vidět. Nejlepší nápad se stane tématem jednoho z dalších dílů PokusiQu, který si autor vítězného experimentu natočí společně s moderátory. Vyhlášení soutěže proběhne 27. října za účasti hlavních protagonistů pořadu. Tak hurá do akce! Více na www.iQlandia.cz.

Soutěž o 2 vstupenky do iQLANDIE!
Odpovězte správně na otázku „Ve které expozici iQLANDIE najdete prvního humanoidního robota v ČR?“ a svou odpověď zašlete do 14.10.2016 na soutez@iQlandia.cz. Ze zaslaných odpovědí bude vylosován výherce dvou vstupenek do expozic iQLANDIE! Jako předmět e-mailu uveďte „Chrudimka“.
Nápovědu můžete hledat na stránkách http://www.iqlandia.cz/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.