Čtvrtek, 23.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Amanda Prowse – Z lásky k vám

Z lásky k vámDívka se rozhodne vzít si muže, který se jí dvoří, líbí se jí a jsou zamilovaní. Má před sebou budoucnost, o které doufá a sní, že bude plná štěstí a spokojenosti. Pak přijde prozření a všechno je jinak. Kate je už žena, která má dvě krásné děti a manžela, jenž se vymyká normálu. Tyran. Mučitel. Zmetek. A tak se jednou rozhodne vzít život do vlastních rukou a být znovu šťastná. Radikální krok. Zabije manžela. A následky na sebe nenechají dlouho čekat.

„Lydie naštvaně odkráčela do předsíně a vydusala nahoru po schodech. A bylo to, konec diskuse. Kathryn se pokusila si představit, že by podobně mluvila se svou vlastní matkou: že by se nejprve opovržlivě zeptala na stav matčiných biologických cyklů, sžíravě je okomentovala a pak se dožadovala, aby jí matka naservírovala večeři do pokoje. Pochopitelně si vůbec nic z toho nedokázala představit, protože ona by si nikdy nic podobného nedovolila, ani by nechtěla.“

V knize se setkáváme s hlavní hrdinkou Kate v růžných fázích jejího života. Přeskakuje se v ději v časových smyčkách, kdy ty nejdůležitější se odehrávají před a po osudné noci, kdy se rozhodla znovu začít žít. I když se to může zdát nepřehledné, protože jednou jsme v ději o deset let zpátky, najednou o měsíc, potom zase o sedm let, tak příběh je napsán s dokonalostí, kdy nemáte žádný problém se zorientovat. Hned je jasné, co předcházelo čemu, a nejdůležitější prvky jsou v této knize pocity. To, jak se Kate cítila a co prožívá, jak ve chvílích, kdy se ocitá ve vězení, tak v domácnosti s tyranem. Nejhorší pro představu je snad to, že byť zabila pro to, aby se měla lépe, tak přišla o své děti, které ji byly vším.

Velmi se mi líbilo, jak mě autorka dokázala vtáhnout do děje, odložila jsem všechny věci na později a jen četla, protože příběh je nejen zajímavý, ale také poučný. Naděje a víra bylo něco, co hrdinku hnalo dál, a já měla pocit, že s každým slovem, které přečtu, ji pomáhám překonat to těžké v jejím životě. Ne vždy se vše daří tak, jak má, ale člověk s tím počítá, přece jen život není procházka růžovou zahradou.

„Posbírám všechny ty kousíčky, na které jsi mě rozbil, poschovávané po zásuvkách, zametené pod kobercem a zastrkané pod polštáři, a dám se znovu dohromady. Stanu se vším, čím jsem si kdysi myslela, že se stát můžu. Za všemi sny, které jsem si nechávala zdát, než jsi mě zlomil – úplně za všemi se vydám.“

Jakmile jsem dočetla Z lásky k vám, tak mi dlouhou dobu trvalo, než jsem se zbavila husí kůže po celém těle. Byla jsem rozechvělá, přemýšlela jsem stále nad Kate a i teď mám pocit, že to byla kamarádka, kterou jsem po dlouhé době potkala a vyslechla si její příběh.

Je to žena, která i přes nehezké zážitky vůči její osobě dokáže pomáhat druhým lidem a to je něco, co se dá jen obdivovat. I když nemá šťastný život, tak se snaží, aby byl aspoň pro jiné takový, jaký si oni zaslouží. A to je nádherná myšlenka.

Knize dávám 100 %, protože jsem opravdu ráda, že jsem si ji mohla přečíst a doporučuji ji všem ženám. Nehledejte za tím typickou romantickou knihu. Hledejte její krásu a romantiku ve slovech, v činech a v pochopení nejen Kate, ale také v lidech okolo sebe.

 


Z lásky k vámNázev knihy:         Z lásky k vám
Originální název:  What Have I Done?
Autor:                      Amanda Prowse

Nakladatelství:      HOST
Rok vydání:           2015
Počet stran:           304

ISBN:                       978-80-7491-108-8
EAN:                        9788074911088

Vazba:                     Vázáná s přebalem

E-shop:                   kniha – http://nakladatelstvi.HOSTbrno.cz
                                 
                                  e-kniha – http://www.PalmKnihy.cz
   
Databáze knih:      http://www.databazeknih.cz/recenze/z-lasky-k-vam-207405

  

{source}[[div data-configid=”0/15156802″ style=”width: 600px; height: 456px;” class=”issuuembed”]][[/div]][[script type=”text/javascript” src=”//e.issuu.com/embed.js” async=”true”]][[/script]]{/source}

 

HostNakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni” (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)