Kinotip: Star Trek: Do neznáma

Star Trek: Do neznámaNová posádka vesmírné lodi U.S.S. Enterprise vás už potřetí vítá v kinech, tentokrát se opravdu odvážně vydá tam, kas se dosud nikdo nevydal.

Enterprise už cestuje třetí rok ze své pětileté mise do neznámých oblastí a Kapitán James Tiberius Kirk (Chris Pine – Nezastavitelný, Rande na slepo) už začíná být apatický. Do jeho lodního deníku musí dokonce zapisovat pouze dění mezi posádkou na lodi, která už jen stereotypně plní základní pokyny. Kirk navíc prochází stádiem, kdy už nejspíš ani nechce být kapitánem a neustále žít ve stínu svého otce. Jeho myšlenky jsou však odsunuty pryč. Zatímco Enterprise absolvuje běžnou údržnu na Yorktownské základně, zachytí Hvězdná flotila nouzový signál od cizinky, která tvrdí, že její posádka má potíže. U.S.S. Enterprise se vydává na záchranu. Dříve, než stačí zakročit je však napadena rojem, který vyhlazuje loď a roztrousí zbytky posádky na neznámou planetu.

Uhura (Zoe Saldana – Avatar, Strážci Galaxie) a Sulu (John Cho – Zahulíme uvidíme) se snaží uniknout ze zajetí Kralla, Scotty (Simon Pegg – Jednotka příliš rychlého nasazení, Vzmuž se) a mimozemšťanka Jaylah (Sofia Boutella – Kingsman: Tajná služba) se společně snaží opravit její loď. Chekov (letos zesnulý Anton Yelchin – Srdce v Atlantidě, Nezapomenutelné dětství) pomáhá kapitánovi a nejlepší pár tvoří Kostra (Karl Urban – Dredd, Doom) a Spock (Zachary Quinto – Hrdinové, Hitman: Agent 47) se snaží přežít v divočině planety. Posádka musí zjistit, jak se znovu sejít dohromady, uniknout z této planety a zastavit podlého Kralla (Idris Elba – Thor, Luther), před použitím ničivé zbraně.

 

Oficiální premiéra je stanovena na 17. srpna 2016.

 

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční
USA, 2016, 122 min

Režie: Justin Lin

Scénář: Simon Pegg, Doug Jung, Roberto Orci, Patrick McKay, John D. Payne

Kamera: Stephen F. Windon

Hudba: Michael Giacchino

Hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Idris Elba, Sofia Boutella, Joe Taslim, Lydia Wilson, Deep Roy, Joseph Gatt, Fiona Vroom, Natalie Moon, Christian Sloan

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/335282-star-trek-do-neznama/prehled/

{source}[[iframe width=“610″ height=“350″ src=“https://www.youtube.com/embed/0q4fiCs3MEA“ frameborder=“0″ allowfullscreen]][[/iframe]]
{/source}

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.