Pondělí, 2.10.2023
HudbaKultura

ANDY McKEE – The Next Chapter Tour 2016

ANDY McKEE - The Next Chapter Tour 20167. prosince 2016 Meet Factory – Praha
Speciální host: český kytarista TOMÁŠ J HOLÝ

Koncert Andy McKeeho v Praze se uskuteční v práci jeho celosvětového turné THE NEXT CHAPTER. Do Prahy přicestuje Andy z Tel Avivu a dále pokračuje do Osla.

Andy vládne svěží, mladistvou energií a vkládá ji do svých autorských skladeb. Klade velký důraz na strukturu skladby a také na její melodickou složku. Jeho hraní je potěchou pro uši i oči, magicky mění kovové struny kytary na symfonický orchestr pomocí speciálních technik. Používá jiné naladění, a tím získává i odlišný zvuk a vyznění svých skladeb, vytváří zvuky perkusními poklepáními na různé části kytary, částečnými kapodastry či perfektní hraní oběma rukama. Jeho nezaměnitelný styl, navíc ve spojení se speciální harfovou kytarou, dělá Andyho unikátním s velkým vlivem na své posluchače i kolegy umělce.

Živá vystoupení Andyho se stala místem fascinace nad hudebním uměním a dokonalostí, získala mu mnoho věrných fanoušků. Na konci roku 2015 se Andy rozhodl vydat živé album, které obsahuje všechny jeho zásadní skladby zaznamenané na koncertech v Aténách, Duluthu či Birminghamu. Andy osobně prošel záznamy všech tří koncertů a vybral nejlepší skladby. Doufá, že jeho živé album poskytne fanouškům možnost znovu prožít své oblíbené koncerty a umožní zažívat příval pozitivní energie stejně jako koncerty samotné. A to i pro ty, kteří jeho koncert ještě neměli šanci navštívit.

Vždycky jsem chtěl udělat živé album, pěkných pár let jsem cítil, že je to chybějící střípek do mé sbírky vydaných alb,” říká Andy. “Toto album obsahuje některé z mých YouTube hitů jako ‘Drifting’ a ‘Rylynn”, písničky z mého 2014 EP Mythmaker, a také „cover“ písně Michael Hedgese s názvem ‘Because It’s There’ hraný na harfovou kytaru, který jsem dosud nikde nevydal.

Tomáš J Holý je vynikající český kytarista, silně inspirován mistry perkusivní akustické kytary, takovými jako jsou právě ANDY McKEE nebo MICHAEL HEDGES, a také milovník post-rockových kytarových ploch. Sám říká: “Andy je tím pravým důvodem, proč jsem vůbec začal hrát na kytaru. Seznámit se s ním osobně a zahrát v rámci jednoho koncertu je můj splněný sen.

ANDY McKEE - The Next Chapter Tour 2016

Více na www.facebook.com/andymckeecz a v události ns FB.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.