Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Angličtina na rovinu II

Angličtina na rovinu IIKniha lehce humoristickou formou pojednává o typických problémech, na které narážejí čeští studenti angličtiny na všech úrovních, a poskytuje praktické, srozumitelné rady, jak je překonat. Autor se zároveň snaží, aby si čtenáři uvědomili, že učení jazyka může a mělo by být především zábavou a koníčkem, neboť pouze tak může vést k nějakým výsledkům.

Volné pokračování oblíbených fejetonů o nástrahách, které má angličtina pro české studenty. Podrobně a přitom zábavně rozebírá další zajímavé jazykové jevy. Část je zaměřena na úskalí anglických sloves, tentokrát i s praktickými cvičeními.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Název knihy:                     Angličtina na rovinu II
Autor:                                  Darren Crown
Žánr:                                   Literatura světová – Fejetony
Rok vydání:                       duben 2015
Počet stran:                       248
Nakladatelství:                 Universum

Formát:                              118 × 176 × 20 mm, vázaná – pevná
EAN:                                  9788024248486
ISBN:                                 978-80-242-4848-6
E-shop:                              http://www.bux.cz/knihy/174859-anglictina-na-rovinu-ii.html

 

Hodnocení čtenářů:

Dva díly jsem přečetla jedním dechem, i když to vyžaduje jistou míru soustředění. Pochopíte, ba co více ZAPAMATUJETE SI spoustu gramatiky. Nemusíte umět dobře anglicky, abyste se u této knihy pobavili, nicméně minimální znalost je nutná. Doporučuji!
(Terezie )

Já jsem z této malé knížky nadšena! Nikdy jsem netušila, že vysvětlování anglické gramatiky může být tak zábavné.
(Martina)

Skvělá knížka. Smála jsem se od ucha k uchu a ještě se spoustu věcí dozvěděla, a to angličtinu vyučuji. Skvělé a díky moc.
(Darrene)

 

Angličtina na rovinuDarren Crown je učitel angličtiny, který žije od roku 1996 v Praze a má dlouholeté zkušenosti s výukou angličtiny v českém prostředí. Kromě toho dělá poradce pro anglickou výslovnost českým umělcům a překládá odborné texty.

Darren má šest let zkušenosti v kalifornské státní správě jako redaktor a už víc než 15 let zkušenosti s překlady českých textů do angličtiny a korekturami anglických materiálů včetně právních dokumentů, smluv, „public relations”, článků do mezinárodních lékařských časopisů, klinických výzkumů, předpisů EU, filmových dokumentů, článků do novin a propagačních materiálů v oblastech filmu, energetiky a farmaceutiky. Korektor pro rubriku “A Phrase a Day” v České televizi. Překladatel pro časopis Royal Report. Spolupracoval mimo jiné s firmami CreditAndstalt, Grada, Bontonfilm, Prevent s r.o., LS Productions/FilmPrint, OTE, Roche, Raab-Karcher, FN Bulovka a FN Brno.

Darren Crown – knihy:

Více na http://www.darren-crown.com/.

 

 


UniversumPod značkou Universum vycházejí překladové i původní encyklopedie, zeměpisné atlasy, slovníky a lexikony, obrazové publikace, naučné knihy z různých oblastí (např. řada věnovaná historii vojenství), průvodce a cestopisy. Od roku 2000 do prosince roku 2012 byla pod názvem Universum vydávána velká všeobecná encyklopedie, která vyšla v několika aktualizovaných vydáních různých rozsahů a ze které vzešlo i několik menších odvozených projektů.

 

                    EMG

Euromedia Group, k. s., (dále jen EMG) patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000), Universum (od r. 2000) a YOLI (od r. 2014). Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci. Majitelem EMG je společnost Arraviet, s.r.o.

V České republice zahájila EMG svou obchodní činnost na jaře roku 1991. O rok později začala pod názvem Knižní klub úspěšně provozovat čtenářský klub, který během své dvacetileté existence zaujal již více než 1 milion čtenářů. V současné době má Knižní klub přibližně 200 000 členů.

EMG je rovněž vlastníkem největšího knižního velkoobchodu v ČR, který zásobuje knihkupce, knihkupecké sítě, internetové obchody i hypermarkety produkcí většiny tuzemských nakladatelů.

Na doméně bux.cz provozuje EMG internetové knihkupectví, obchod s elektronickými knihami provozuje na ebux.cz, na doméně knizniklub.cz nabídku určenou členům Knižního klubu a na stránkách vo.knizniweb.cz internetovou distribuci. 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.