Pondělí, 15.7.2024
HudbaKultura

Nová jména programu a návrat taneční Arény

SzigetLetos již 22. ročník festivalu Sziget, nedávno korunovaný „Best Major European Festival“, nabídne během své 7 denní party široký výběr hudebních žánrů i uměleckých forem. Festival se koná v polovině srpna na krásném ostrově v srdci Budapešti a láká na program, který získává jasnější kontury.

Alt-J, Florence and the Machine, Jamie Woon a spousta dalších již potvrdila svoji účast, stejně jako hlavní hvězda Dne-1 Robbie Williams. Vstup na tento startovací den (10. srpna) je zahrnut v 7 denních permanentkách, denní vstupenky jsou také v prodeji, ale pouze v limitovaném množství – prvních 10 000 „early bird“ vstupenek na tento den bylo prodáno během jediného týdne.

Hlavní stage

Závěrečná show na hlavním pódiu proběhne 16. srpna, její hvězdou bude Martin Garrix, který je v současnosti na 4. příčce Top 100 DJs. Letošní show by měla být podle slibu organizátorů zcela ohromující s ještě více ohňostroji, pyrotechnikou, famózní laser show a spoustou dalších efektů. K programu na hlavním pódiu přibude také Gogol Bordello se svou bláznivou show, která zaručeně roztančí celý dav pod pódiem.

Telekom Arena

Na Sziget 2015 se vrací oblíbená Telekom Arena, obří stan pro EDM. Příznivci taneční muziky se tu opět dočkají bezpočtu skvělých DJ setů, např. dua W&W, vystoupí zde také holandský producent a DJ Sander van Doorn, stejně tak Bassjackers, který hrál v klubech od Ibizy po Las Vegas spolu s DJ Tiesto nebo Afrojack. Telekom Arena navíc nabídne další žánry, jako styl cut-n-paste britského DJ Jaguara Skillse, Juliana Jordana či Sidneyho Samsona.

Obří stan A38

Stan A38 je již proslulý skvělou směsicí a rozmanitostí vystupujících umělců. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na skvělou show The Ting Tings nebo zpěváka s uměleckým jménem Passenger se svou příjemnou srdeční hudbou. Teprve před třemi roky se dvacetiletá Ella Eyre pustila do skládání písní a nyní již má fanoušky po celém světe, stejně jako Milky Chance se svou inteligentní elektronickou produkcí plnou akustických kytar a bohatých vokálů. Jungle je hudební skupina, jejíž styl bývá přirovnáván k funkovému stylu 70. let. Také Tyler, The Creator se bezesporu postará o skvělou show, stejně jako revolucionáři elektronické hudby Infected Mushroom. Charakteristický styl Enter Shikari snoubí post-hardcorový alternativní metal a metalcore s prvky rozmanitých žánrů elektronické hudby. Slovinská hvězda elektronické hudby Gramatik, holandský skladatel, multi-instrumentalista a nahrávací umělec Jett Rebel či Kensington také vystoupí ve stanu A38. Pozvání na letošní Sziget přijali také tito umělci: Camo & Krooked, High Contrast, Fred V & Grafix, Danny Byrd a MC Dynamite.

MasterCard World Music Stage

Organizátoři oznámili také první jména MasterCard World Music Stage. Vystoupí zde takové hvězdy jako zpěvačka stylu fado Mariza, legenda ruského undergroundu Leningrad, čtyřčlenná skupina Che Sudaka kombinující taneční prvky napříč žánry a styly, Goran Bregovic and the Wedding and Funeral Band inspirovaný základy balkánské hudby, či přední italský tradiční soubor Canzoniere Grecanico Salentino.

Colosseum

Colosseum, oblíbené dějiště postavené z palet, bude hostit ikony undergroundového housu Apollonia, vystoupí zde také německý house DJ Dixon, brazilský producent elektronické hudby Gui Boratto, DJ a producent Michael Mayer, techno producent a DJ Marcell Dettmann, či kanadské DJ trio My Favorite Robot.

Robbie Williams, Florence + The Machine, Alt-J, Blasterjaxx, Kadebostany, AWOLNATION, The Subways, Martin Garrix, Goran Bregovic, Gogol Bordello, Camo & Krooked, High Contrast, MC Dynamite a další

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.