Sobota, 9.12.2023
HudbaKultura

Apocalyptica oznamuje změnu termínů turné 2015, dotkne se i toho pražského

Apocalyptica oznamuje změnu termínů turné 2015, dotkne se i toho pražskéhoFinská skupina Apocalyptica se rozhodla odložit evropské turné, které mělo odstartovat 7. dubna a končit 7. května 2015, na říjen a listopad roku 2015. Důvodem je prodloužená produkce příprav jejich nového studiového alba. Termín pražského koncertu byl přesunut na 10. října 2015.

Eicca Toppinen: “Abychom mohli desku pořádně dokončit a propagovat, museli jsme bohužel evropské koncerty posunout. Je nám to velice líto, pokud jste si již koupili lístky a tahle zpráva přichází jako zklamání, ale uvědomili jsme si, že bychom neměli dost času na sestavení a nazkoušení celého samostatného koncertu.

Apocalyptica právě dorazila do hudebního studia v Nashvillu, kde bude nový materiál nahrávat.

Eicca Toppinen: “To, že máme s sebou posledních pár měsíců našeho zpěváka (Franky Perez), mění podstatně situaci k lepšímu. Poprvé nám naše zkušebna ve Finsku prostě nestačila, ale být v
Nashvillu se všemi našimi nástroji, Frankem a Nickem je jako když tu pětiletí kluci slaví Vánoce. Skládání a nahrávání trvá sice trochu déle, než se čekalo, ale jsem si jistý, že to bude jedno z nejlepších alb Apocalypticy a my se už nemůžeme dočkat, až vám ho zahrajeme naživo.

Producentem nového alba Apocalypticy je držitel ceny Grammy Nick Raskulinecz (Foo Fighters, Deftones, Mastodon).

Eicca Toppinen: “Nic lepšího se nemohlo stát, totiž že Nick je na tuhle desku na palubě s námi. Počáteční příprava alba, kterou jsme s ním absolvovali koncem srpna, nám dala velkou jistotu a inspiraci pro nové skladby. Jsme všichni moc natěšení a jeho energie a tvůrčí nápady nás prostě dostaly.

Nová data evropského turné 2015 jsou zveřejněna na stránkách kapely www.apocalyptica.com.
Vstupenky na přesunuté termíny zůstávají v platnosti.

Předprodej vstupenek na pražský koncert 10. října 2015 ve Forum Karlín v sítích www.ticketpro.cz za 880 Kč.

Předtím, než Apocalyptica uvede své nové album a zbrusu novou produkci koncertů v Evropě, jejich američtí fanoušci budou moci část nových skladeb zhlédnout a slyšet na jaře na koncertech se Sixx:AM.

Eicca Toppinen: “Když jsme se doslechli o tomhle turné, hned nás to nadchlo! Už jsme byli u Nikkiho v rádiu a moc jsme si to užili. Moc se mi líbily první dvě desky Sixx:AM a těším se na nové album. Naše předskakování Sixx:AM bude pro všechny naše fanoušky pořádný večírek.

Apocalyptica oznamuje změnu termínů turné 2015, dotkne se i toho pražského

foto: © FotoZajda.cz

10:15 Entertainment s.r.o.www.1015.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.