Pozvánka na Strašidelný les do Kozojed

Kozojedské straseniDne 1. listopadu 2014 od 17:00 hod se na Kozojedské louce pod lesíkem uskuteční Kozojedské strašení – Strašidelný les. Akce je určena pro děti a jejich rodiče.

Úderem páté hodiny odpolední, když už se všude správně setmí a kozojedská louka se zahalí do tajemného oparu tmy, dostane každé dítě lísteček, kde mu má každé strašidlo udělat značku. Děti jsou po skupinkách vpuštěny na strašidelnou cestu, která je osvětlená jen mihotavými svíčkami ve sklenicích a vidět tedy není opravdu skoro nic, což dokonale dokresluje tu správnou atmosféru. Po cestě je čekají jednotlivá stanoviště se strašidly a pohádkovými postavami. Někde děti plní úkoly, jinde odpovídají na zvídavé otázky strašidel, jiné bytosti jsou tu jen od postrašení a s žádnými pocestnými se nebaví. Na každém stanovišti děti dostanou značku, a pokud byly odvážné a sesbíraly značky všechny, obdrží na poslední zastávce malý balíček. Se strašidly se můžete i vyfotit.Kozojedské strašení
Ten, komu se nechce čekat ve frontě, nemusí vůbec zoufat. Pro děti je v areálu louky připraveno promítání pohádek. V občerstvovací boudě najdete vše, od teplých alko i nealko nápojů, až po hranolky, klobásy a párky v rohlíku.

A co to obnáší pro samotná strašidla?

Několik týdnů před akcí probíhají přípravy v podobě šití kostýmů, vyrábění kulis (což je práce na několik hodin), úprava terénu (stezka totiž vede i přes lesík a rákosí, kam musí nastoupit pracovní jednotka s křovinořezy), kupování cen pro děti, balení stovek balíčků, každoročně se řeší osvětlení a ozvučení, aby byla strašidla dostatečně vidět a aby se tajemné hororové zvuky dostaly i do těch nejvzdálenějších koutů louky.
Na fotografiích můžete vidět strašidla z minulých let, letos se můžete těšit například na příšery z bažin nebo Boba a Bobka.

Děti mohou přijít oblečeny ve vlastních strašidelných kostýmech. Takže pokud nemáte na sobotní podvečer prozatím nic v plánu, určitě doražte na Kozojedské strašení.

Více informací najdete na www.oskozojedy.estranky.cz.

Strašidelný les

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.