Čtvrtek, 22.2.2024
HudbaKultura

Arakain rozproudil krev fanouškům v pardubickém Ideonu

Arakain-1V pátek 22. září přivítaly Pardubice českou metalovou kapelu ARAKAIN, která v letošním roce slaví už úctyhodných 35 let existence a oslavit je turné po Čechách je skvělý nápad.

Po sedmé hodině se v místě konání začali scházet fanoušci, i proto, že od o půl osmé byla naplánována autogramiáda s možností vyfotit se s kapelou, což si skalní nadšenci kapely nechtěli nechat ujít. Ideon je nekuřácký, i proto venku postávaly hloučky v nezaměnitelných tričkách a mikinách s logem oblíbené kapely, kožených botách a s nezbytnými kovovými doplňky.

Koncert otvírala melodic – metalová pražská kapela Anacreon, jejíž zpěvačkou je nadaná Veronika Zelníčková, která ve svých 23 letech vládne nejen zvučným a příjemně zbarveným hlasem, ale je to i krásná rockerka, která má ten správný drive a dokáže posluchače pěkně dostat do varu. Díky energické produkci se brzy fanoušci Arakainu rychle přemístili z fronty na občerstvení k pódiu a s radostí se zaposlouchali do chytlavého rytmu. Mnozí už v tuhle chvíli bujaře skákali, hrozili a poslušně zpívali a opakovali po Veronice, která se svým bandem dokázala Arakainu udělat solidní warm up.

Kolem čtvrt na deset uvolnil Anacreon pódium tříčlenné českobudějovické kapele Menhir, hrající heavy a hard rock, která skvěle navázala a rozjeté fanoušky i nadále udržela ve varu. Zpěvák s příjemně nakřáplým zvučným hlasem se svými spoluhráči dokázal, že i ve třech se dá zahrát parádní zvučná hardrocková muzika a čas s nimi strávený příjemně utíkal. Obě předkapely skvěle splnily svoji roli a nikdo nemohl v nejmenším podotknout, že chtěl jen zaplácnout čas před hlavní peckou večera.

 

 

15 minut po desáté nastoupil očekávaný Arakain a rozjela se téměř hodinu a třičtvrtě trvající metalová pařba, při které byli nadšeni všichni zúčastnění. Honza Toužimský rozdával úsměvy, oceňoval reakce publika a často ho vyzýval ke společnému zpěvu, což bylo více než na místě, vzhledem k tomu, že spousta skvělých songů patří do let dřívějších. Metalové pecky jako Gladiátor, Antikrist, Ztráty a nálezy, nebo Forest Gump, která zazněla letos na double tour, kdy kapela ve dvou dnech odehrála na jednom a tom samém místě dva zcela odlišné koncerty – jeden uplugged a druhý v trash metalovém duchu. Vše šlapalo jak po drátkách a když si Honza Toužimský na dvě písničky pozval k zazpívání duetu zpěvačku z předkapely Anacreon, zařídil tak příjemné zpestření. Doba vytyčená na trvání koncertu rychle utekla a před půlnocí bylo dohráno. Po mohutném pískání a vytleskávání se Arakain vrátil přidat jeden song a skvělý páteční koncert doběhl do finiše.

 

Arakain

 

www.arakain.eu  |  www.facebook.com/events

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.