Čtvrtek, 8.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

recenze audioknihy 
Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

            Evžen Boček své čtenáře ve čtvrtém pokračování příběhů obyvatel a zaměstnanců zámku Kostka příjemně překvapil.

            Zatímco v předchozích knihách události volně plynuly, tentokrát jednotlivé příhody autor důmyslně kompozičně propojil. Posluchač zjistí, jaké důsledky měly  některé nezvyklé projevy chování muflonů (tak návštěvníkům říkají obyvatelé zámku) při prohlídkách, např. proč jeden z nich omdlel nebo k čemu jiného inspiroval pád truhly s pozůstatky Marie II. v hrobce. … Kostka se stala cílem nenechavých kořistníků.

            Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka obalAutor zalidnil vyprávění řadou pestrých figurek, rozšířil i lokalizaci jejich působení. Rámec vypravování tvoří Maxova žádost o Mariinu ruku. Co se stane na Kostce v čase její nepřítomnosti? Kdo překazí pobertům jejich nekalé úmysly?

            Už po čtvrté se interpretace textu ujala Veronika Khek Kubařová. A jak už si posluchači zvykli, každého z nich originálně charakterizuje modulací svého hlasu, dikcí či přízvukem, čímž umocňuje humornost textu. Její vypravěčské výkony gradují a umocňují zážitek z poslechu, k němuž přispívají i klavírní mezihry podtrhující atmosféru probíhajícího děje.

            Velice zdařilé jsou i obálky CD všech čtyř pokračování. Jednoduše elegantní. Mají jednotnou grafickou úpravu, liší se barvou provedení. Evokují dávné gobelíny, nikoho nenechají na pochybách, že dějištěm audioknihy je aristokratické sídlo.

            Doufám, že se spokojení posluchači dočkají i pátého pokračování, protože Marie III. ještě neoslavila své dvacáté narozeniny, jež vzhledem k rodové kletbě mají být pro ni osudové.

             Audioknihu Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka mohu všem posluchačům vřele doporučit: pobaví, potěší, přiměje k zamyšlení a hlavně přispěje k vaší pohodě a dobré náladě. Vynikající akustický umělecký zážitek, skvělý relax!

 

 

 

Autor: Evžen Boček (* 1966)

Narodil se v Kyjově, kde navštěvoval základní školu i gymnázium, studoval na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a posléze Masarykovu univerzitu v Brně. Po ukončení studia učil na ZŠ Červené Domky v Hodoníně a poté byl zaměstnán v Národním památkovém ústavu jako kastelán na Státním zámku Milotice, čemuž se věnuje dodnes. Pod pseudonymem Jan Bittner vydal knihu Deník kastelána (1999, 2008, 2014), pod svým jménem romány Poslední aristokratka (2012, Cena Miloslava Švandrlíka 2012: Nejlepší humoristická kniha), Aristokratka ve varu (2013) a Aristokratka na koni (2016).

 

Účinkující: Veronika Khek Kubařová (* 1987)

Vystudovala herectví na Pražské konzervatoři. Díky absolventskému představení Kytice Jiřího Suchého v Divadle Konzervatoře  získala možnost hrát v divadle Semafor. Po absolutoriu se přesunula do Městského divadla v Mladé Boleslavi, v letech 2011 – 2014 byla členkou souboru Městkých divadel pražských Rokoko a ABC, od ledna 2015 působí v Dejvickém divadle, ale hostuje i na dalších scénách. Na stříbrném plátně debutovala ve filmu Rafťáci (2006), následovaly role ve snímcích Nejkrásnější hádanka (2008), Ženy v pokušení (2010), Lidice (2011), Můj vysvlečenej deník (2012) nebo Tři bratři (2014).

 

 

Název audioknihy Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka
AutorEvžen Boček
InterpretiVeronika Khek Kubařová
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka4 hodiny 4 minuty
EAN8594169482347
  
Nákup audioknihy www.onehotbook.cz

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.