Oceňovaný román nigerijské autorky konečně i v češtině

Kniha Zlín vydává debutový román nigerijské autorky Ayobami Adebayové. Silný příběh o lásce a rodičovství, odehrávající se ve výrazně odlišném kulturním prostředí, vzbudil hned po svém vydání světový ohlas!

Yejide a Akin jsou milující manželé. Ani po čtyřech letech vztahu však Yejide nemůže otěhotnět. Zkusili všechno – i namáhavé svaté poutě, tanec s proroky či modlitby k Pánubohu. Když ale její rodina neústupně trvá na tom, aby si Akin našel druhou ženu, je už toho na Yejide příliš. A tak se začíná odvíjet drama plné nečekaných zvratů, lásky i žárlivosti.

Na pozadí společenských a politických událostí, které se v osmdesátých letech 20. století v Nigérii odehrávaly, vykresluje Ayobami Adebayová ve své knize Zůstaň se mnou strhující obraz křehkosti manželské lásky, rozpadu rodiny, zničujícího žalu a neuvěřitelné síly mateřských pout.

Román získal řadu nominací na prestižní literární ocenění a byl zařazen do výběru nejlepších knih roku deníků The New York Times, The Guardian, The Economist či The Wall Street Journal.

 

Zůstaň se mnou obálka

 

Název knihy Zůstaň se mnou
AutorAyobami Adebayo
ŽánrLiteratura světová, Romány
  
Nakladatelství Kniha Zlín
Rok vydání2019
Počet stran272
ISBN978-80-7473-743-5
  
Nákup knihy www.albatrosmedia.cz
Nákup e-knihy www.ereading.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Kniha Zlín

Nakladatelství Kniha Zlín existuje od roku 2004, od roku 2017 je součástí Albatros Media a.s., největší nakladatelské skupiny v ČR. Ediční plán se od začátku orientuje na aktuální dění na světové literární scéně a objevuje tituly pro náročnější čtenáře, kteří si chtějí kultivovat svůj čtenářský vkus, objevovat světovou literaturu, vnímat svět kolem nás v souvislostech. Produkce nakladatelství je rozdělena podle žánrů do pěti edic, své místo zde vedle světové a české beletrie mají detektivky, knihy z oblasti přírodních a společenských věd a knihy o umění.

Nakladatelství KNIHA ZLIN se od počátku profiluje jako značka, jež je zárukou kvalitní literatury nejen po stránce obsahové, ale také po stránce jazykové a grafické. Proto je pro tuto značku klíčové, aby čtenářský zážitek zprostředkovávali špičkoví čeští překladatelé a její knihy procházely rukama zkušených a odborně kompetentních redaktorů, kteří knihu pečlivě připravují po redakční i jazykové stránce. Jedinečnost každé knihy je umocněna originálním grafickým designem obálek, který je inspirován nejen tradicí české knižní kultury, ale i aktuálními světovými grafickými trendy.

Za dobu své existence se nakladatelství KNIHA ZLIN zařadilo mezi výrazné hráče na knižním trhu, pro české čtenáře objevilo knihy Joa Nesbøho, Simona Mawera či Michela Fabera, a jeho knihy si našly cestu nejen k předním recenzentům, ale také ke generačně rozmanitému okruhu čtenářů.

www.KnihaZlin.czeReading

Černá kočka Erna provází po knižních cestách více než sto tisíc čtenářů a snaží se pro ně připravit maximální čtenářský zážitek. Jejími tlapkami prochází téměř třináct tisíc titulů a toto číslo každý den zvyšuje. Erna a eReading věří, že si knihy zaslouží zvláštní pozornost, a proto pro své čtenáře připravují nejen slevové akce a soutěže, ale také jim přináší mnoho zajímavých informací o jednotlivých titulech, spisovatelích i samotných nakladatelství. eReading.cz také jako první v České republice nabídl čtenáři vlastní čtečku s elektronickým inkoustem, která navíc umožňuje využívat systém výpůjček z knihoven. Zajišťuje elektronický obsah pro více jak 120 knihoven po celé České republice i na Slovensku a je jejich hlavním dodavatelem. Dnes je jedním z nejvýznamnějších českých distributorů elektronických knih..

www.ereading.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz