Autoslide 2010

Autoslide 2010, foto: (c) 2009 Ivan Krejza16. ledna 2010, areál Zlaté přilby Pardubice
Je to mnoho co očekávat od závodů automobilů na ledové ploché dráze. Souboje kolo na kolo, špičkové sportovní výkony, nepropustná atmosféra plná adrenalinu, nadšení fanoušků a mnoha tisícový zástup diváků. To vše je každodenní chleba novodobých gladiátorů za volanty silných závodních speciálů. To vše a mnohem více je AUTOSLIDE 2010.

 

 

Akce Autoslide je svým zaměřením ojedinělá svého druhu v střední Evropě. Zimní měsíce patří v motoristickém sportu k těm, kdy je nedostatek akcí a doslova hlad po dobrém motoristickém závodě.

Již druhý ročník se uskuteční v lednu konkrétně 16. ledna 2010 v Pardubicích v překrásném areálu Zlaté přílby pod názvem Autoslide – závody aut na ploché dráze a opět se máme na co těšit.

Každoročně se scházejí na AUTOslide v přímých soubojích jezdci, vítězi vícerých republikových mistrovství, téměř ze všech automobilových disciplín: jezdci okruhový, rally, autokrosový, rallycrossový a vrchaři. Prostředí plochodrážního oválu je prakticky neznámou pro kteroukoliv uvedených disciplín, takže se nedá říct, že někteří jezdci z nich by byli předurčeni za favority. O to jsou samotné souboje dramatičtější a určitě je velmi zajímavé sledovat, který ze závodních stylů vyjde v souboji vítězně. Rozdělení závodníků je velmi jednoduché a to ve dvou divizí – 4×4 a 4×2.V rámci exhibice se představí i buginy – autokrosové speciály, které startují stíhacím způsobem to znamená, že startují ve dvojicích každý z protilehlé rovince.

Letos nám pořadatelský tým AUTOSLIDE přichystal opravdovou třešničku na dortu. Totiž setkání tří rallyecrossových matadorů v podobě Tomáše Hurta, Marka Zemana a Romana Častorala. Poslední jmenovaný často přezdívaný jako mistr čisté stopy pochází ze závodnické rodiny z Klatov. Mezi jeho největší úspěch určitě můžeme počítat rok 2006, kdy se Roman Častoral stal mistrem Evropy (5 x první, 4 x druhý, 1 x třetí). Roman si vítězství zaslouží i za poctivé startování ve všech blízkých i dalekých závodech, včetn ě těch volných (např.Borovany). Na závodech AUTOSLIDE je mnoho četný finalista. To cesta druhého zmiňovaného Marka Zemana do rallyekrosu nebyla tak přímočará. Tento skvělý sportovec vyzkoušel snad všechna motoristická odvětví a ve všech se mu dařilo. V roce 2007 se stal mistrem České republiky v královské Divize 1. Patrně bude Marek Zeman v dobrém vzpomínat i na druhý ročník závodu AUTOSLIDE ve slovenské Žarnovici. Zde se stal absolutním vítězem. Zajímavý rok měl ve sloučené divizi 4 několikanásobný vítěz závodů AUTOSLIDE Tomáš Hurt. Dojel si totiž pro celkové druhé místo.

Věříme, že Vás Autoslide zaujme a že i Vy budete chtít být součástí něčeho mimořádného, co na pár hodin sblíží celou motoristickou veřejnost.

ČASOVÝ HARMONOGRAM
Sobota 16. 1. 2010

11:00 – 12:00 Volný trénink
12:50 Nástup na slavnostní zahájení
13:00 Slavnostní nástup – zahájení
13:30 – 16:45 Rozjíždky
17:00 Finále
17:30 Vyhlášení výsledku a ohňostroj

Více na www.autoslide.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.