Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

Avril Lavigne se vrací po dlouhých 12 letech do Prahy a poprvé po překonání vážné nemoci!

Kanadská pop-rocková ikona a světová hvězda Avril Lavigne se vrací po dlouhých dvanácti letech do Prahy! Vystoupí zde v rámci Head Above Water Tour, kterou započala v loňském roce v americkém Seattlu a letos na jaře bude Avril pokračovat v koncertní šňůře. Vše vypukne 16. března v Miláně a následovat bude například Amsterdam, Vídeň, Berlín, Brusel, Londýn, Paříž, Mnichov, Manchester nebo právě naše hlavní město. Zatím má zpěvačka patnáct odehraných koncertů po Severní Americe a spousty zastávek ji v tomto roce ještě čeká.

“Na mém turné ‘Head Above Water‘ po Severní Americe jsme prožili ty nejkrásnější chvíle! Nemohu uvěřit, jak rychle to celé uteklo. Vidět každou noc všechny ty vaše tváře a cítit vaši energii bylo přesně to, co jsem potřebovala. Opravdu se mi moc stýskalo po tom být na pódiu a zpívat s vámi, byla jsem opravdu moc šťastná! O to s větším nadšením mohu oznámit, že příští rok bude Head Above Water Tour pokračovat s koncertními zastávkami v Evropě, Japonsku a Číně,“ dodává Avril Lavigne, která se po dlouhých pěti letech vrací na turné.

 

 

Vloni v únoru vydala zpěvačka své nejvíce očekávané album Head Above Water, ve kterém zpívá o boji se zákeřnou nemocí a o tom, jak doslova bojovala o svůj život. Lymská borelióza zastihla zpěvačku již v roce 2014, dva roky byla připoutána na lůžko, přestala koncertovat a několik let se vůbec neukazovala na veřejnosti. Byla smířená s tím, že už nikdy nenapíše žádnou píseň, ale přesto hudba byla její největší terapií, která ji mohla vyléčit. A tak vznikla píseň Head Above Water, kterou zpěvačka vypustila do světa pár dnů před svými 34. narozeninami.

„První song, který jsem se rozhodla zveřejnit, je ‘Head Above Water‘. Je to zároveň vůbec první skladba, kterou jsem z postele napsala, během nejděsivějších okamžiků svého života. Cítila jsem se, jako když se topím a nemůžu se nadechnout. Rozhodla jsem se, že o svých potížích budu mluvit pravdivě a otevřeně, víc než kdykoliv dřív,“ svěřila se Avril Lavigne svým fanouškům.

 

 

Album Head Above Water obsahuje celkem dvanáct písní – smyčcocovu Head Above Water, dále nejvíce procítěnou Birdie, tajemnou I Fell In Love With The Devil, soulovou Tell Me It´s Over, živou Dumb Blonde, kterou Avril nazpívala i s rapperkou Nicki Minaj, klavírní It Was In Me, rytmickou Souvenir, pomalejší Crush, akustickou Goddess, chytlavou Bigger Wow, láskyplnou Love Me Insane a dojemnou Warrior.

Do Prahy Avril zavítá 23. března 2020. Koncert se odehraje v Tipsport Areně ve 20 hodin. Kromě svých nejnovějších písní Avril na koncertě zazpívá své největší hity za celou svoji kariéru, ať už se jedná o Complicated, Sk8er Boi, My Happy Ending, He Wasn´t, When You´re Gone, I´m With You, What The Hell, Girlfriend, Keep Holding On a mnohé další. Poprvé živě zazpívá i píseň Breakaway, kterou původně napsala ke svému druhému albu Under My Skin, ale Avril se zdála k tomuto albu nevhodná, a tak ji darovala zpěvačce Kelly Clarkson. Posluchači mohou znát tuto píseň i z filmového snímku Deník princezny 2: Královské povinnosti.

 

 

Bližší informace naleznete na oficiálních webových stránkách Tipsport areny. Vstupenky lze zakoupit v prodejní síti Ticketportal nebo u pořadatele Live Nation.

Z každé prodané vstupenky bude 60 Kč věnováno na konto nadace The Avril Lavigne Foundation, která podporuje pacienty s lymskou boreliózou, vážným onemocněním nebo zdravotním postižením. Prostřednictvím různých programů a grantů poskytuje možnosti prevence, finanční prostředky na léčbu, a tím urychluje výzkum s cílem poskytnout naději a změnit životy.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.