Báječná oddechovka: Chladnokrevný ničema

recenze knihy Chladnokrevný ničema

Hříčka osudu…
Devon Ravenel, nejkouzelnější hříšník Londýna, právě zdědil titul hraběte. Ke společenskému vzestupu však patří i nežádoucí povinnosti… a nemálo překvapení. Panství je samý dluh a dům dosud obývají tři nevinné sestry zesnulého hraběte… spolu s Kathleen, lady Trenearovou, krásnou mladou vdovou, jejíž důvtip a odhodlání se vyrovnají Devonovým.
Souboj vůlí…
Kathleen ví, že nemilosrdnému ničemovi, jako je Devon, nemůže důvěřovat. Ale jejich ohnivá vzájemná náklonnost se nedá popřít – a od chvíle, kdy ji Devon poprvé vezme do náručí, přísahá, že udělá všechno, co je třeba, aby mu patřila. Kathleen zjišťuje, že podléhá jeho obratnému erotickému svádění, a zbývá už jen jedna otázka:

„Upřímnou soustrast k vaší ztrátě,“ řekl.
„Upřímné blahopřání k vašemu zisku.“

Chladnokrevný ničema je přesně takový, jaký se zdá být. Oddechovka pro chvíle pohody, propršené dny, pro chvíle s chřipkou pod peřinou s čajem s medem či zasněžené večery u hořícího krbu se sklenou vína. A já jsem velice mile překvapená, protože už jsem přestala v takové knihy doufat.

Lisa Kleypas napsala čtivý romanticko-erotický historický román jako autorky staré školy v čele s Julie Garwood nebo Jude Deveraux. Mám velkou radost, že jsem ji objevila, protože se zdálo, že všechny mé oblíbené autorky tohoto žánru (a já si najdu něco v každém žánru) přesedlaly na soudobé kriminálky se žhavou zápletkou v podobě nevinné dívky v ohrožení a agenta minimálně FBI. A mně prostě chybí historie, společnost, gardedámy a protokol. A zhýralí muži, kteří nutně potřebují nápravu. A tohle všechno v příběhu najdete. Nehledejte v něm odpovědi na životní otázky, rozervaného hrdinu stojícího proti celému světu, hlubokou psychologickou myšlenku či obraz soudobé společnosti. Takových knížek je všude plno a já jsem jich někdy „přejezená“. Příběh Chladnokrevného ničemy je jednoduchý, přesto velmi čtivý, vtipný a prostě hezký. A lechtivé scény jsou popsány velmi, ehm, zdařile.

„O čem se mluví s vdovami?“ zeptal se.
„O ničem, co by se dalo považovat za smutné, šokující nebo nepatřičně humorné.“
„Tak to tedy nemám co říct.“
„Díky Bohu,“ opáčil vroucně a on se široce usmál.

Kathleen jako hrdinka se mi moc líbí. Především její jako břitva ostrý jazyk. Líbí se mi také tři její švagrové, které nám otevírají vrátka k dalším dílům, stejně jako Devon se svým bratrem. Na čtyřech ženách se mi líbí, že každá má jiný charakter. Moc se těším, až se bude odvíjet cívka příběhu ztřeštěných dvojčat. A více než Devon se mi líbí jeho bratr West. Na jeho příběh se také těším.

Chladnokrevný ničemaKathleen a Devon se skvěle doplňovali a jiskřilo to mezi nimi jaksepatří. Poskytli skvělý úvod do série. Byla jsem trochu zaražená, proč je v knize tolik z děje druhého dílu – Svatby s Winterbornem – a říkala jsem si, proč si autorka něco nenechá pro příště? O čem bude, proboha, psát? Musím se přiznat, že mě to ani moc nebavilo a dost tam padal řemen. Nakonec jsem ale všechno pochopila a skončila jsem napjatá a natěšená na další díl.

Jako u Baronetu vždy chválím překlad a práci odvedenou v nakladatelství. Pokud tam chyby byly, velice dobře se schovaly a nerušily mě. 

Doporučuji Chladnokrevného ničemu k přečtení romantickým duším i lidem, které už nebaví ty „veledůležité“ knihy, které řeší otázku života a smrti. Pusťte do života trochu romantiky. Udělejte si pohodový večer. Začněte číst příběh Ravenelových.

Lisa Kleypas absolvovala studia politologie na Wellesley College. Jako spisovatelka je nositelkou ceny RITA za historickou romanci i za současný román pro ženy. Její knížky už vyšly ve čtrnácti různých jazycích a staly se celosvětovými bestsellery. Žije ve státě Washington s manželem Gregorym a dvěma dětmi.

 

 

Název knihy Chladnokrevný ničema
AutorLisa Kleypas
ŽánrPro ženy
  
Nakladatelství Baronet
Rok vydání2017
Počet stran382
ISBN978-80-269-0591-2
  
Nákup knihy www.baronet.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih databazeknih.cz

 

Baronet

Nakladatelství Baronet již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

www.baronet.cz

 

Palmknihy

PalmKnihy – největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Hana Láryšová

Slova jsou pro mě nádherným nástrojem, dveřmi do jiného světa. (osobní blog)