Sobota, 1.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Balticflora – dnešní soupeř ERA-PACKu

Ilustrativní foto, foto: (c) 2010 Jaromír Zajíček www.FotoZajda.czDnes, 8. října 2010 od 20 hodin, se v hale chrudimského Sokola uskuteční repríza jarního finále nejvyšší futsalové soutěže. Znovu přijedete Balticflora Teplice, ale pokud budete v sestavě hledat hráče jako Graziana, Forsetta, nebo Isajeva, nenajdete je. Severočeská legie totiž obměnila nejen barvy dresů, ale také drtivou většinu kádru.

O tom, že Teplice neudržely nastavenou finanční laťku se v závěru minulé sezóny hodně v kuloárech šuškalo a úsporná opatření na sebe nedala dlouho čekat. Tým se rozloučil nejen se sympatickým ruským trenérem Šulgou, ale také s celou řadou hráčů. Někteří se vrátili do svých mateřských zemí a brankáře Forsetta začal nahánět mezinárodní antidopingový výbor ve spolupráci s FIFA. Důvod? Ve finálové sérii měl pozitivní dopingový nález, od futsalu nejspíš na nějaký čas odpočine a v teplickém dresu ho již neuvidíme.

Z původního kádru zůstali kromě českého brankáře Kaliny jen Rus Tolstov, Brazilci Guilherme s Paulinhem a Bělorus Djatlov, který se v minulém týdnu v Chrudimi již jednou objevil. Přišel totiž pozdravit své krajany z Minsku, kteří byli soupeřem ERA-PACKu v zápasech UEFA Futsal Cupu. Balticfloru v létě posílila řada nových tváří, z nichž nejblyštivější pověst má Portugalec Leite, který se objevil v dresu reprezentace své země na ME 2003 a několik nových hráčů.

Tento kolektiv dostal na starost portugalský trenér Rui Guimaraese, jehož věk skoro až zaráží – 25 let. Přišel z řeckého klubu Gipaetoi a právě on dostal tým na starosti. V pátek ho však v akci neuvidíme. V minulém ligovém kole totiž neunesl prohru svého týmu na půdě nováčka z Plzně 6:7, poplival delegáta a čeká ho zřejmě trest, který ho na lavičku nepustí. Tým tak povede zmíněný Leite, který je spolu s Paulinhem mimo hru také – v Plzni si oba ve vypjatém závěru utkání v Plzni viděli červenou kartu a minimálně jeden zápas budou odpočívat.

I přes zmíněné absence jsou Teplice silný a respektovaný soupeř. Rozhodně tedy dnes večer nezůstávejte doma…

Představení dnešního soupeře:

Balticflora TepliceKlub FC Balticflora Teplice vznikl v roce 2008. Ve své první sezoně Balticflora s přehledem zvítězila v divizi A, tedy ve třetí nejvyšší soutěži a postoupila do 2. ligy. Na svém kontě měla pouhopouhé dvě porážky. V létě 2009 se jí však naskytla možnost odkoupit první ligu od zanikajícího Eco-Investmentu, vedení samozřejmě neváhalo, a tak se tepličtí futsalisté rok po založení klubu stali prvoligovým nováčkem.

Ve své první ligové sezoně 2009/2010 pod trenérem Šulgou dokráčeli až do finále nejvyšší soutěže. O titulu mistra ČR rozhodl až pátý zápas, který Balticflora prohrála v Chrudimi 1:4. Během sezony se Balticfloře začalo říkat „Vlci“. Právě vlka má totiž klub v erbu.

Oddílové barvy: modrá, černá a bílá
Webové stránky: http://www.fcbalticflora.cz/

 

Více na http://www.fkerapack.cz/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.