Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Barokní dáma se převléká

nitěPravidelně ve středu v podvečer, ale nepravidelně v měsíci, Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá odborné přednášky, popř. jiné vzdělávací aktivity pro veřejnost. Ve středu 30. ledna 2013 v 18,00 hodin se bude konat přednáška Lenky Dolanské, restaurátorky textilu. Budete moci shlédnout prezentaci, která vás seznámí se způsoby restaurování. Přednáška bude zaměřena především na prezentaci restaurování kostýmu barokního manekýna.

Loutka barokní dámy pochází ze sbírky MLK a návštěvníci Muzea ji ještě v nepůvodním kostýmu mohli vidět na výstavě „Barokní loutka?“ na konci roku 2011. Přednáška bude doplněna ukázkami fotografií. Na vlastní oči se budete moci přesvědčit, proč se tato barokní dáma ráda převlékla z nových šatů, které nosila posledních pár let do svých starých nově zrestaurovaných šatů.

Vstupné je na středeční akce dobrovolné, kapacita sálu je omezená, doporučujeme si tedy zarezervovat místa. Těšíme se na Vaši návštěvu.

www.puppets.cz

 Loutka barokního manekýna, ze sbírky MLK

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.